Sprawdzone miejsca na kawę w Krakowie

Kawa najlepiej smakuje w ładnym, pachnącym wnętrzu. W Krakowie jest ich do wyboru naprawdę dużo. W ciepłe poranki uliczki Plant przypominają paryskie, a w wieczory rozbrzmiewają gwarem i śmiechem. Sprawdzamy, jakie kawiarnie krakowskie warto odwiedzić.

Kawiarnia Kraków – top 3 najlepszych

Krakowskie Stare Miasto, Wawel i Kazimierz nie bez powodu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poza bogatą tradycją i historią to miejsce wyróżnia też wyjątkowe zaplecze kawiarni. Trudno jest wybrać na podium trzy najlepsze. Pokusiliśmy się o to, biorąc pod uwagę opinie kawoszy. W mieście takim jak Kraków – kawiarnia to dopełnienie kliamtu.

Camelot Cafe – klimat z obrazów Nikifora

Jeśli ktoś lubi prymitywistyczną twórczość Nikifora, to z pewnością chętnie odwiedzi Camelot Cafe. Ta kawiarnia Kraków mieści się w Zaułku Niewiernego Tomasza, jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Krakowie. Poza pysznymi kawami i winami, jest tu też bogata kolekcja obrazów polskiego artysty. Wnętrze jest wystylizowane na… niebo i piekło, popularny motyw twórczości Nikifora. W tej krakowskiej kawiarni panuje niezwykły klimat.

Cheder Cafe – żydowskie tradycje wciąż żywe

Mieszcząca się na krakowskim Kazimierzu Cheder Cafe zaprasza wszystkich tych, którzy doceniają żydowską, niezwykle aromatyczną, kuchnię. Można tu zjeść bliskowschodnie przysmaki – np. hummus z pitą – i wypić kawę, podaną w urokliwym findżanie i zjeść baklawę. Cheder zaprasza też na bardzo ciekawe warsztaty kuchni żydowskiej, koncerty klezmerskiej muzyki i szabatowe śniadania oraz kolacje, przybliżając tym samym tradycje tego wyjątkowego narodu. 

Kawiarnia Literacka. Kawa i książka – duet idealny

Nie od dziś wiadomo, że kawa najlepiej smakuje, kiedy czytamy. Towarzyszy literaturze, sprawiając, że czytana historia smakuje lepiej. Może też wpłynąć na obudzenie się weny. W Kawiarni Literackiej, przy ulicy Krakowskiej, można zagłębić się w przytulnym fotelu i popijając kawę, przelać na papier opowiadanie, które od dawna nosimy w sercu, lub po prostu odpocząć. A dla fanów planszówek Literacka ma sporo ciekawych gier, równie dobrych do kawy, co książka.