Inspiracje – pomysł na pustą ścianę w salonie

Spis treści

Aranżacja salonu nie powinna kończyć się na doborze koloru ścian i kilku stylowych mebli. Podstawowe elementy wyposażenia warto uzupełnić o fantazyjne dodatki, a dzięki temu uwolnić swoje artystyczne instynkty. Minimalizm jest zawsze w cenie, ale odpowiedni pomysł na pustą ścianę w salonie znajdzie się do każdego stylu architektury wnętrz. Oto kilka propozycji i rad jak sprawić, żeby domowa przestrzeń stała się niepowtarzalna.

W odbiciu

Pusta ściana w salonie może zostać zagospodarowana lustrem. Dzięki umieszczeniu lustra w salonie, pomieszczenie zyska nie tylko na elegancji, ponieważ poza walorami dekoracyjnymi, pomoże osiągnąć iluzję optycznego powiększenia wnętrza. Dodatkowo odbijające się na jego tafli promienie słoneczne albo światło sztuczne rozjaśnią jeszcze bardziej salon.

Można postawić na klasyczne wersje w prostej, minimalistycznej ramie lub sięgnąć po coś specjalnego. Do wnętrz w starym stylu, stylizowanym na arystokratyczne salony sprawdzą się masywne ramy z ornamentami, koniecznie w kolorze złota, srebra lub bieli. Warto pokusić się także na zabawę nieregularną formą, np. utworzenie swoistej mozaiki z fantazyjnych, oryginalnych kawałków luster. Pomysł na pustą scianę może wpaść do głowy w każdej chwili.

Bliżej natury

Inną szalenie interesującą propozycją na wypełnienie wolnej przestrzeni ścian w salonie są kompozycje z suszonych kwiatków i innych roślin. Oprawione w drewniane ramy to ukłon w stronę matki natury i sposób na zaproszenie przyrody do własnego wnętrza. w zależności od głównych motywów kolorystycznych można swobodnie dopierać ulubione roślinki, a co najważniejsze takie małe dzieła sztuki może stworzyć samodzielnie każdy. Taka wyjątkowa dekoracja wpasuje się w każdy styl. Przy wnętrzach minimalistycznych drewnianą ramę zamieniamy na cienką, czarną, a mix wielu różnobarwnych roślinek na jeden starannie wybrany liść.

Oprócz wskazanych pomysłów pusta ściana w salonie mogą zostać udekorowana klasycznymi obrazami, czy galerią fotografii. Coraz bardziej popularne są wracające do łask plakaty. Wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych upodobań.