Bullet Journal to sposób na szeroko pojęte planowanie, pozwalający dostosować każdy szczegół do osobistych preferencji. Może być ciekawą alternatywą dla kalendarzy, ale z powodzeniem zastąpi również wszelkie notesy, notatniki czy pamiętniki. Co trzeba wiedzieć na początek i jak zacząć prowadzić bullet journal?
Co to jest bullet journal?
W skrócie można powiedzieć, że jest to system kreatywnego planowania w zeszycie/notatniku, którego zawartość zależy tylko od jego właściciela. Ryder Caroll, który jest twórcą pomysłu oraz nazwy „buller journal”, zaznacza, że nie powinno się do końca określać i narzucać czym konkretnie jest lub czym nie jest bullet journal.
Jak założyć bullet journal?
Bullet Journal zwykle prowadzony jest w zeszycie w kropki, ale oczywiście nie jest to żaden wymóg, zatem na początek przygody z bullet journal – inspiracje, należy zastanowić się gdzie chcemy go prowadzić. Może być to zwykły zeszyt lub dostosowany do tego gotowy notatnik, który zwykle wyposażony jest w kropkowane kartki, zamknięcie na gumkę oraz specjalnie przedziałki stron. Opcjonalnie możesz dokupić również różne przybory, takie jak mazaki, cienkopisy, stemple, taśmy i naklejki do ozdabiania stron. Jednak tak jak zostało to wcześniej wspomniane decyzja należy wyłącznie do Ciebie i jeśli zechcesz równie dobrze możesz pozostać przy zeszycie oraz ulubionym długopisie. Bullet Journal – inspiracji Ci nie zabraknie!
Bullet Journal inspiracje
Bullet Journal – inspiracje są wszędzie! Jeżeli spodobał Ci się pomysł prowadzenia takiego notatnika i dodatkowo zależy Ci na estetycznych i ciekawych ozdobnikach, ale nie do końca sam potrafisz coś wymyślisz, możesz zainspirować się gotowymi pomysłami. Gdy wpiszesz w swojej wyszukiwarce, np.inspiracje bullet journal pomysły znajdziesz dużo podpowiedzi, które możesz wykorzystać w swoim zeszycie.
Oto kilka pomysłów, które mogą znaleźć się na stronach Bullet Journal:
- lista rzeczy do zrobienia na dany dzień,
- przeczytane książki,
- lista zakupów,
- postanowienia i cele, np. na konkretny tydzień, miesiąc lub rok,
- przemyślenia,
- motywacyjne cytaty,
- listy prezentów,
- inspiracje,
- lista codziennych nawyków,
- obejrzane filmy i seriale,
- postępy w nauce,
- lista rzeczy do spakowania na wyjazd.
Możliwości jest wiele – ogranicza Cię jedynie własna wyobraźnia.