Przeczytane w 2016 roku


Książki, które przeczytałam w 2016 roku:

1. Marie - Morgane le Moel "Cała prawda o Francuzkach"

Ta pozycja, pierwsza w 2016, totalnie mnie zaskoczyła. Książka zupełnie inna od tych wychwalających paryski szyk i piękne Francuzki. Tutaj znajdziecie fakty, dowody i konkretne informacje o Francuzkach i o tym, jakie są naprawdę.

2. Stefanie Zweig "Dzieci z alei Rotschildów"

Kolejna część uwielbianej przeze mnie sagi. Od razu zamówiłam trzecią część i już się za nią zabieram. Drugi tom pokazuje losy kolejnych pokoleń, tym razem w czasach międzywojennych. Zbliża się kolejna, ciężka dla bohaterów, wojenna rzeczywistość, do której nie chcą powracać.

3. Sophia Amoruso "#Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata"

Zanim przeczytałam, słyszałam opinie, iż daje pozytywnego kopa do działania. Sprawdza się to w 100%, a ja, przerzucając kolejne strony i śledząc biznesowe sukcesy bohaterki czułam, że dosłownie mogę wszystko! Oby to uczucie szybko mnie nie opuściło ;)

4. Paula Hawkins "Dziewczyna z pociągu"

Podobno bestseller, więc uległam wszędobylskim zachwytom. Rozczarowałam się. Gdzieś w połowie utknęłam na długo, kończąc po czasie. Książka zupełnie nie dla mnie, ale dokończyłam czekając na moment WOW, który jednak nie nadszedł ;)

5. Joanna Wrycza - Bekier "Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy"

Książka godna polecenia. Otworzyła mi oczy na wiele spraw związanych z pisaniem, pisaniem i jeszcze raz pisaniem. Pochłonęłam ją bardzo szybko, żałując tylko, że nie mam wersji papierowej i nie mogę pozaznaczać miliona przydatnych informacji :)

6. Dorota Jędrzejewska, Rafał Niemczyk "Copywriting. Jak sprzedawać słowem"

Jak dotąd najlepsza książka o copywritingu jaką czytałam. Polecam gorąco, mnie otworzyła oczy na wiele spraw i pomogła wydajniej pracować w tej branży. Język lekki, przystępny dla każdego. Obowiązkowa pozycja dla początkujących copywriterów!

7. Krzysztof Mazurek "Podróż na liściu bazylii"

To książka złowiona w ramach międzyblogowej wymiany książkowej. Pozycja lekka, w sam raz na wieczorne czytanie przed snem. Dobrze mi urozmaicała także codzienne podróże MPK. Dobre jedzenie, kryminalne zagadki i piękne Włochy - to mówi samo za siebie:)

8. Aleksandra Szarłat "Prezenterki"

Kolejny łup międzyblogowej wymiany książkowej. Ciekawy zbiór informacji i wywiadów z kobietami - gwiazdami telewizji PRL. Czyta się szybko i przyjemnie, poznając tajemnice tamtejszej telewizji.

9. Stefanie Zweig "Powrót na aleję Rotschildów"

Póki co to ostatnia część sagi o żydowskiej rodzinie z alei Rotschildów. Opisuje ciężkie, powojenne czasy, otwierając oczy na tamtejszą rzeczywistość. Uwielbiam tę sagę, dlatego czekam na kolejne tomy. Polecam, choć to mniej lekka książka, dająca do myślenia.

10. Anna Piwowarska "Autentyczność przyciąga"

Kolejna pozycja czytana z racji tego, że jestem copywriterem i chcę się rozwijać w branży. Mnóstwo informacji, konkretów i cennych wskazówek. Przyda się nie tylko copwriterom, ale i osobom tworzącym własną markę w sieci. Świetna książka, do której na pewno będę wracać!

11. Agnieszka Skupieńska "Zostań freelancerem. Praca zdalna od A do Z"

Poradnik dla tych, którzy chcą pracować albo już pracują zdalnie. To skarbnica wiedzy, która pozwoliła mi uporządkować wiele istotnych elementów pracy copywriterskiej. Polecam tym, którzy potrzebują fachowych porad.

12. Eduardo Mendoza "Tajemnica zaginionej ślicznotki"

Mój pierwszy raz z kryminałem. Recenzję znajdziecie tutaj. Barcelona, kryminalna zagadka z piękną kobietą w roli głównej oraz mnóstwo dobrego humoru - czego chcieć więcej?

14. Maryla Szymiczkowa "Rozdarta zasłona" 

Wspaniały kryminał z poczuciem humoru, którego akcja toczy się w XIX Krakowie. Świetne opisana codzienność mieszkańców i poruszone ciekawe wątki pokazujące uroki życia w tamtych czasach. Do tego oczywiście sensacyjna zagadka kryminalna - pełną recenzję znajdziecie tutaj.