Trzy płaszczyzny, o które chcę zadbać w 2020 roku
Choć Nowy Rok dawno już za nami, ja nie przestaję nakreślać nowych planów i wyzwań na kolejne miesiące. Nie lubię planować z góry na cały rok, ale mniejszymi kroczkami, chociażby z podziałem na kwartały. Udało mi się ustalić trzy płaszczyzny, na których chcę skupić się w tym roku. Zapraszam do wpisu!

DOM, czyli budowa - to chyba jedno z największych zadań, jakie przed nami. Obecnie jesteśmy na etapie budowy do stanu surowego otwartego. W planach sporo pracy. Robi się coraz ciekawiej i już nie mogę się doczekać, kiedy będą rosły mury! Oczywiście do wykańczania domu jeszcze daleka droga, ale powoli zaczynam zbierać inspiracje... ;)


RODZINA, czyli równowaga - przy małym dziecku nie trudno zgubić równowagę. Jeśli do tego dochodzi zmęczenie i codzienna praca, ciężko wygospodarować także czas tylko dla siebie. W 2020 zamierzam jednak kolekcjonować wspólne chwile i cieszyć się każdym wspólnym momentem. Brzmi banalnie, ale w natłoku obowiązków, takie codzienne przebłyski przyjemności są na wagę złota!


PRACA, czyli firma i etat - jak pewnie wiecie, pracuję na etacie i godzę to z prowadzeniem własnej działalności. Jestem marketingowcem i copywriterem. O ile etat ogarniam, bo w końcu mam na to codziennie osiem godzin, tak firmę prowadzę nieco z doskoku. Planuję to zmienić, wprowadzająć sobie stałe schematy pracy. Przydałoby się także popracować nad samą promocją firmy i marki. Zacznę od reklamy - dobrą robotę robią tutaj m.in. kasetony podświetlane. To nienachalna, ale bardzo dobrze widoczna forma promocji naszej marki. Minimalistyczny model jest na liście must have, jeśli chodzi o firmowe wydatki!

W czym planuję? Obecnie mam jednej kalendarz roczny, w którym zapisuję wszystkie bieżące sprawy. Jeśli chodzi o zadania do wykonania i zlecenia w firmie - sprawdza się świetnie Trello, a do planów, takich jak te powyższe - zeszyt do BuJo w gustownej oprawce ;)

A Wy jak planujecie? Macie określone działania na cały rok czy podobnie jak ja, wolicie małymi kroczkami nakreślać konkretne tematy i potem działać z przytupem?