Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC?


Średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wynosi 686 zł. Mimo że jest to kwota znacznie mniejsza w porównaniu z kwotą zaraz po drastycznych podwyżkach, niektórzy kierowcy mogą płacić jeszcze mniej. Z pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Poznaj zasadę działania tego narzędzia i dowiedz się, dlaczego warto z niego skorzystać.
Wielu kierowców popełnia błąd, decydując się na ofertę tego samego ubezpieczyciela w kolejnym roku. Nie sprawdzając konkurencji, często przepłacają oni nawet kilkaset złotych – tyle średnio wynosi bowiem różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem OC. Wybawieniem może okazać się internetowe narzędzie jakim jest kalkulator ubezpieczenia samochodu.
Jak działa kalkulator OC/AC?
Kalkulator OC/AC to internetowe narzędzie, dzięki któremu można oszacować wysokość składek dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych – nie tylko obowiązkowego, ale również dodatkowych.
Chociaż tego typu narzędzie działa w oparciu o zaawansowane i skomplikowane algorytmy, z punktu widzenia użytkownika obsługa jest prosta. Sprowadza się do zaledwie kilku kroków.
  • Wypełnij formularz, odpowiadając na zadane pytania. Dotyczą one nie tylko kierowcy, ale również ubezpieczanego pojazdu oraz innych osób korzystających z auta. Należy także określić wysokość wypracowanych do tej pory zniżek za bezszkodową jazdę itp.
  • Oczekuj na informację zwrotną. Dowiesz się, jak wygląda oferta cenowa poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Na podstawie tych danych możesz wybrać takie ubezpieczenie, które najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania.
Korzystanie z kalkulatora OC/AC – to się opłaca
Internetowy kalkulator OC/AC to narzędzie, z którego warto korzystać za każdym razem, gdy chce się wykupić ubezpieczenie komunikacyjne. Dlaczego?
  • Oferty porównujesz bez wychodzenia z domu
Nie musisz samodzielnie zbierać informacji od poszczególnych ubezpieczycieli. Wszystkie dane zgromadzone są w jednym miejscu – masz do nich dostęp bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz się z nimi zapoznać w dowolnym momencie, np. późnym wieczorem po powrocie z pracy.
  • Oszczędzasz czas
Informacje dotyczące ofert cenowych pojawiają się na jednym ekranie, co znacznie ułatwia analizę. Nie musisz nic zapisywać, tworzyć swoich notatek itp. Oszczędzasz mnóstwo czasu, ponieważ w wysokość składek w poszczególnych ubezpieczycieli zaprezentowana jest w czytelny sposób. Przeglądasz i wybierasz taką polisę, która najbardziej Cię zainteresowała.
  • Oszczędzasz pieniądze
Dokonując kalkulacji, szybko przekonasz się, jak wiele może kosztować podjęcie przypadkowej decyzji co do ubezpieczyciela. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, często udaje się zaoszczędzić nawet do 50%.
  • Ubezpieczenie możesz wykupić online
Dużym ułatwieniem jest to, że konkretną polisę możesz kupić online – wykonując zaledwie kilka kliknięć. Pamiętaj przy tym, że – zawierając umowę na odległość – masz możliwość złożenia wypowiedzenia umowy OC, jeśli z jakiegoś powodu się rozmyślisz.
Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych ma wiele zalet. Warto więc przekonać się do tego narzędzia, aby sporo zaoszczędzić – zarówno czas, jak i pieniądze. Szybko okaże się, że kolejne polisy będziesz porównywać i kupować właśnie w taki sposób.