Wielorazowe płatki kosmetyczne – czy warto?wielorazowe płatki kosmetyczne czy warto


Daleko mi do zero waste. Z każdym miesiącem bardziej świadomie podchodzę jednak do kupowania, generowania śmieci i dbania o środowisko. W tym duchu zakupiłam wielorazowe płatki kosmetyczne. Czy się sprawdzają? Czy warto? Zapraszam do wpisu!


Wielorazowe płatki kosmetyczne to coś, do czego przymierzałam się dłuższą chwilę. Codzienny demakijaż generuje sporą ilość zużytych płatków jednorazowych. Zaczęło mnie to wkurzać. Dodatkowo, kupując „przypadkowe” płatki kosmetyczne, często trafiałam na cienkie wersje, które kiepsko radziły sobie z demakijażem. Efekt był straszny: około 3-4 zużytych płatków po każdym demakijażu. Zaczęło mi to zwyczajnie przeszkadzać!

Podjęłam decyzję – kupuję! Zgrało się to akurat z momentem, w którym moja przyjaciółka, od dawna drążąca temat zero i less waste, wypuściła w świat wielorazowe płatki kosmetyczne z weluru. To był ostateczny impuls w stronę dobrej zmiany!

wielorazowe płatki kosmetyczne czy wartoWielorazowe płatki kosmetyczne – czy warto?


Kiedy przyszła moja paczuszka od Pupa di Lana, nie mogłam się doczekać wieczornego demakijażu. Zamówiłam 20 sztuk wielorazowych płatków kosmetycznych, które są cudownie miękkie i stworzone z troską o najdrobniejszy szczegół.

Testuję je od tygodnia i już nie wyobrażam sobie demakijażu zwykłymi płatkami!

Wielorazowe płatki kosmetyczne z weluru:  • przechowuję w szklanym, zamkniętym pojemniku (po kawie), by się nie kurzyły,
  • zużyte przerzucam do woreczka na pranie, by były gotowe do „kąpieli” ;) 
  • przed pierwszym użyciem wyprałam, bo welur ponoć tego potrzebuje, by lepiej chłonąć
wielorazowe płatki kosmetyczne czy wartoZakupiłam od razu 20 sztuk. Nie miałam pojęcia ile będę zużywać na jeden demakijaż. Ku mojemu zaskoczeniu, do codziennego demakijażu wystarcza mi… jeden płatek kosmetyczny! Ich częste pranie mi więc nie grozi. Wielorazowe płatki kosmetyczne z weluru okazały się świetnie chłonne, cudownie mięciutkie i miłe w dotyku. Odkąd je mam, o wiele bardziej polubiłam codzienny demakijaż!

wielorazowe płatki kosmetyczne czy warto


Wielorazowe płatki kosmetyczne – używacie? Co myślicie? Dacie się namówić na takie zmiany w codziennej pielęgnacji? Dajcie znać w komentarzach!