Dzbanek filtrujący i filtry z magnezem, czyli coś dla kawoszy
Dzbanek Wessper używam od kilku miesięcy. I śmiało mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie bez niego już codziennego funkcjonowania! Używamy go codziennie i nareszcie skończyło się wcześniejsze gotowanie wody, by ją pić albo co gorsza, kupowanie wody mineralnej w butelkach.
Po tych kilku miesiącach za jedną z jego największych zalet uważam wskaźnik zużycia filtra. Niestety z relacji znajomych wiem, że nie każdy dzbanek tego typu ma ten bajer i muszą sobie oni radzić, zapisując datę aplikacji nowego filtra. Dla mnie wskaźnik to wielkie ułatwienie i możliwość monitorowania zużycia filtra na bieżąco!
W dzisiejszym wpisie chcę Wam pokazać nowość, a mianowicie wkład filtrujący do dzbanka z dodatkiem magnezu. To niewątpliwie świetna propozycja dla kawoszy, u których zapotrzebowanie na magnez jest spore;)
Wkład filtrujący do dzbanka z magnezem wyróżnia się już na pierwszy rzut oka - ma różową pokrywę i różowe opakowanie. Jako kobieta, od razu zwróciłam na to uwagę! Jego montaż jest identyczny jak w przypadku zwykłego wkładu - całość to zaledwie parę ruchów, po wcześniejszym namoczeniu wkładu przez 10 minut w zimnej wodzie.
Dlaczego wkład filtrujący z magnezem?
- jeśli za jednym zamachem można mieć wodę bez zanieczyszczeń, ale z dodatkiem magnezu, to czemu nie?
- prosty sposób na przemycenie magnezu do organizmu
- nie trzeba pamiętać o magnezie w tabletkach - dostarczamy go podczas picia wody
- różnica w cenie, w porównaniu do zwykłego wkładu, to zaledwie niecałe 0,50 gr!
O zaletach posiadania dzbanka filtrującego można mówić długo. Dla mnie bardzo ważna jest zarówno oszczędność pieniędzy, jak i dobroczynny wpływ na środowisko. Zużycie butelek plastikowych było, podczas kupowania wody, przerażające!
Teraz zaopatruję się w filtry raz na jakiś czas. Jeden wystarcza nam, przy dwóch osobach i codziennym piciu wody, na ponad miesiąc. Wygoda, prostota, oszczędność i dodatek magnezu w jednym. Polecam!
Na zdjęciu widzicie także, oprócz wkładów z magnezem, wkłady do dzbanka przeznaczone do twardej wody - sprawdzi się on, oprócz wody do picia, jako woda do sprzętów AGD - żelazka, ekspresu czy czajnika. Zapobiega powstawaniu kamienia, niwelując twardość wody!
Używacie dzbanków filtrujących czy jesteście team woda butelkowana? Jeśli dzbanek, to jakie filtry? Dajcie znać, chętnie się zainspiruję!