Dzbanek filtrujący i filtry z magnezem, czyli coś dla kawoszy

dzbanek-filtrujacy-opinie

Dzbanek Wessper używam od kilku miesięcy. I śmiało mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie bez niego już codziennego funkcjonowania! Używamy go codziennie i nareszcie skończyło się wcześniejsze gotowanie wody, by ją pić albo co gorsza, kupowanie wody mineralnej w butelkach.


Po tych kilku miesiącach za jedną z jego największych zalet uważam wskaźnik zużycia filtra. Niestety z relacji znajomych wiem, że nie każdy dzbanek tego typu ma ten bajer i muszą sobie oni radzić, zapisując datę aplikacji nowego filtra. Dla mnie wskaźnik to wielkie ułatwienie i możliwość monitorowania zużycia filtra na bieżąco!

W dzisiejszym wpisie chcę Wam pokazać nowość, a mianowicie wkład filtrujący do dzbanka z dodatkiem magnezu. To niewątpliwie świetna propozycja dla kawoszy, u których zapotrzebowanie na magnez jest spore;)

Wkład filtrujący do dzbanka z magnezem wyróżnia się już na pierwszy rzut oka - ma różową pokrywę i różowe opakowanie. Jako kobieta, od razu zwróciłam na to uwagę! Jego montaż jest identyczny jak w przypadku zwykłego wkładu - całość to zaledwie parę ruchów, po wcześniejszym namoczeniu wkładu przez 10 minut w zimnej wodzie.

dzbanek-filtrujacy-wessper


Dlaczego wkład filtrujący z magnezem  • jeśli za jednym zamachem można mieć wodę bez zanieczyszczeń, ale z dodatkiem magnezu, to czemu nie? 
  • prosty sposób na przemycenie magnezu do organizmu
  • nie trzeba pamiętać o magnezie w tabletkach - dostarczamy go podczas picia wody
  • różnica w cenie, w porównaniu do zwykłego wkładu, to zaledwie niecałe 0,50 gr!


O zaletach posiadania dzbanka filtrującego można mówić długo. Dla mnie bardzo ważna jest zarówno oszczędność pieniędzy, jak i dobroczynny wpływ na środowisko. Zużycie butelek plastikowych było, podczas kupowania wody, przerażające!

Teraz zaopatruję się w filtry raz na jakiś czas. Jeden wystarcza nam, przy dwóch osobach i codziennym piciu wody, na ponad miesiąc. Wygoda, prostota, oszczędność i dodatek magnezu w jednym. Polecam!

dzbanek-filtrujacy-wessper


Na zdjęciu widzicie także, oprócz wkładów z magnezem, wkłady do dzbanka przeznaczone do twardej wody - sprawdzi się on, oprócz wody do picia, jako woda do sprzętów AGD - żelazka, ekspresu czy czajnika. Zapobiega powstawaniu kamienia, niwelując twardość wody!

Używacie dzbanków filtrujących czy jesteście team woda butelkowana? Jeśli dzbanek, to jakie filtry? Dajcie znać, chętnie się zainspiruję!