Jak wybrać idealne obrączki ślubne? Praktyczne porady


obrączki ślubne jak wybrać


Jeśli zaczęłaś już przygotowania do ślubu, bez wątpienia jedną z ważniejszych kwestii są obrączki ślubne. Wybór w sklepach jubilerskich może zdezorientować. Jak wybrać idealne obrączki ślubne? Na co zwrócić uwagę?

Gdy 2,5 roku temu wybieraliśmy obrączki ślubne, wstępne wymagania były określone. I to jest bardzo ważne! Dzięki temu dokonaliśmy prostego, aczkolwiek dobrego wyboru, z którego do dziś oboje jesteśmy zadowoleni.

Jak wybrać idealne obrączki ślubne? Na co zwrócić uwagę?


1. ZRÓB RESEARCH


Tak jak pisałam wyżej, ważne jest po prostu wiedzieć, czego się chce. Zrób research w sieci i zapoznaj się z aktualną ofertą salonów jubilerskich. To może być moment, w którym przetrzesz oczy ze zdumienia, bo do tej pory nie zdawałaś sobie sprawy ile rodzajów obrączek ślubnych jest teraz na rynku. Research zrób koniecznie przed pierwszą wizytą w salonie!

2. OKREŚL TO, CZEGO NIE CHCESZ


To chyba kolejny z najważniejszych kroków. Idąc do salonu z narzeczonym doskonale wiedziałam, że obrączki mają być proste i klasyczne. Co więcej, od razu odrzuciliśmy wszelkie zdobienia, kamienie czy inne dodatki. W odstawkę poszły też modele zaokrąglone - zwyczajnie źle wyglądały na naszych drobnych dłoniach i odnieśliśmy wrażenie, że je postarzają.

Na etapie zakupów wiedziałam też, że kiedyś chcę nosić przy obrączce pierścionek. Na początku był to pierścionek zaręczynowy, teraz zastąpił go pierścionek, który mąż podarował mi po narodzinach córki. Jeśli masz podobny zamiar, ukłon w stronę klasyki i minimalizmu na pewno będzie mile widziany przy wyborze obrączek!


3. PAMIĘTAJ - TO WYBÓR NA ZAWSZE


Obrączki ślubne ze słodkim, małym serduszkiem? Czemu nie. O gustach się nie dyskutuje. Pamiętaj jednak, że to wybór na całe życie. Te same obrączki będziecie nosić teraz, w wieku prawdopodobnie dwudziestu paru lat jak i kiedyś, po sześćdziesiątce. Warto to przemyśleć już na starcie!

4. DOPASUJ DO SIEBIE


Obrączki ślubne powinny być także dopasowane do Was. O ile mężczyźni mają tutaj łatwiej, tak kobiety powinny się poważnie zastanowić. Lubisz na co dzień nosić białe złoto? Masz pierścionek zaręczynowy z białego złota bądź srebra? To również ma znaczenie, jeśli zdecydujesz się nosić tego typu biżuterię razem z obrączką. Łatwiej będzie kobietom, które mają wszystko w kolorze żółtego złota. Pamiętaj, że możesz mieszać różne rodzaje złota w obrączkach. Wszelkie wzory, zdobienia czy urozmaicenia są tutaj dozwolone!

Bardzo ważna jest także fachowa porada w salonie jubilerskim. Pracownik poinformuje Cię na pewno, jaki rodzaj złota jest najbardziej odporny, które zdobienia niekonicznie się sprawdzają pod względem trwałości bądź co obecnie jest najmodniejsze. Warto posłuchać tych rad, bo w końcu kto jak kto, ale oni znają się najlepiej! Ważne są także opinie osób posiadających dany model bądź rodzaj obrączek - to, jak użytkuje się je w praktyce jest szalenie istotne!

5. KORZYSTAJ ZE ZNIŻEK


Decyzja podjęta? Świetnie! Na pewno nie możecie doczekać się, kiedy małe, czerwone pudełeczko trafi w Wasze ręce. Zanim złożysz zamówienie i wpłacisz zaliczkę, dopytaj jednak o dostępne w salonie zniżki. Nam udało się załapać na 5 proc. rabatu - wystarczyło założyć kartę stałego klienta. Przy cenach obrączek 5 proc. robi robotę, na pewno było warto:)

6. NIE KUPUJ NA OSTATNIĄ CHWILĘ


Research, wycieczki po salonach jubilerskich, przymiarki, zamówienie i realizacja - to wszystko wymaga czasu! Z własnego doświadczenia polecam zacząć rozglądanie się za obrączkami średnio pół roku przed ślubem. Zdążyliśmy z wszystkim na spokojnie, a nasze wymarzone obrączki były gotowe już parę miesięcy przed uroczystością!

Są tu przyszłe panny młode? A może już jako mężatka dorzucisz kolejną praktyczną poradę w tej kwestii?