Dekoracje do pokoju dziecka w stylu skandynawskimPomieszczenia w stylu skandynawskim są proste i przestronne. Czystość i schludność takich aranżacji sprawia, że mają one coraz większą rzeszę zwolenników. Brak tu miejsca na zbędne bibeloty, a jedynie na wysmakowane i minimalistyczne ozdoby. Z tego względu styl skandynawski jest idealny do wystroju pokoju dziecięcego.

Skandynawskie wyposażenie wnętrz


Kraje skandynawskie cierpią na niedobór naturalnego światła słonecznego. Dlatego ich domy mają duże, niezasłonięte niczym okna. Kolory ścian są jasne, głównie biele, szarości, czasem z delikatnie barwnym, geometrycznym deseniem.

Do takich wnętrz nie pasują ciężkie, bogato zdobione meble. Odpowiednie będą proste, drewniane mebelki, w tym koniecznie pojemna szafa i komoda, gdyż styl skandynawski nie lubi wystawy z ubrań lub tysięcy zabawek poustawianych na półkach niczym w galerii. Można je schować w wiklinowych koszach, drewnianych skrzyniach i eleganckich pudełkach. Są to nie tylko dobre miejsca do przechowywania, ale także urocze ozdoby do pokoju dziecięcego. Spełniają więc nadrzędną rolę stylu skandynawskiego, którą jest funkcjonalność.

Zamiast zasłon w oknach widnieją rolety. Na ziemi leży niewielki dywan w czarno-białe wzory, zaś nad łóżkiem w kształcie domku wiszą lampki ledowe, dodające przytulności swym ciepłym i subtelnym światłem.

Ścienne dekoracje do pokoju dziecka


Dobrym pomysłem na dekorację, jest tapeta we wzroki na jednej ze ścian lub malowidło w postaci zwierząt lub figur geometrycznych. Duże zdjęcia rodzinne, dodadzą indywidualnego charakteru, a dodatkowo podkreślić go może napis z imieniem. Ozdoby do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim, które również można zawiesić na ścianie to niewielkie, ręcznie tkane makramy. Nie zapominajmy również o plakatach, które są niezastąpione w takich wnętrzach.

Plakat miś w doborowym towarzystwie


Najlepsze dekoracje do pokoju dziecka w stylu skandynawskim to plakaty czarno-białe, zabawne napisy lub plakaty z wizerunkiem pluszowych przyjaciół. Plakat miś i napis You are loved to jedna z idealnych par do pokoju malucha. Hitem są śpiące oczka nad łóżkiem lub gwiazdozbiory na nocnym niebie.

Taka kolorystyka jest szczególnie polecana do pokoju najmłodszych pociech, których wzrok dopiero się wyostrza, kontrastowe obrazy są dla nich najlepiej widoczne, a tym samym najbardziej interesujące.

Aby dodać nieco koloru, można powiesić grafikę z miętowymi sercami, spokojny leśny krajobraz lub rysunek pięknego rajskiego ptaka.


Drewniane ozdoby do pokoju dziecięcego


Naturalne materiały muszą pojawić się, zarówno jako surowiec, z którego zbudowane są meble, jak i materiał, tworzący dekoracje do pokoju dziecka, a nawet zabawki. Drewno, szczególnie niemalowane, jest przyjazne, zdrowe i stylowe. Ma więc wszystkie cechy, które pożądane są w skandynawskich wnętrzach. W drewnianej ramie zawiśnie plakat miś pochodzący np. ze sklepu https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego. Drewniane półki w kształcie domków, będą dekoracją i miejscem zabawy. Drewniane klocki, figurki, samochodziki to wspaniałe ozdoby do pokoju dziecięcego. I to co od kilku sezonów jest hitem, czyli litery lub całe napisy wykonane z drewna. Mogą być wiszące i stojące – do wyboru.

Zachęcam do czerpania ze stylu skandynawskiego. Jestem przekonana, że dzieci pokochają go i będą czuły się w nim bardzo komfortowo. Minimalizm wyposażenia wpłynie także na czystość otoczenia, a tym samym na ich zdrowie.Niespodzianka dla Czytelników – odbierz Rabat


Mam dla Was coś specjalnego! Posterilla dla wszystkich czytelników bloga przygotowała specjalne rabaty. Wystarczy, że wejdziecie na: https://posterilla.pl/pl/reg, zarejestrujcie się odbierzcie swój rabat, który wynosi 15% !!!!

źródło zdjęć: https://posterilla.pl