Suknia ślubna szyta na miarę – w salonie czy u krawcowej?
Obecnie większość kobiet, wybierając suknię na swój ślub, decyduje się zlecić jej uszycie. Mogą to zrobić w dobrym salonie sukien ślubnych lub skorzystać z usług krawcowej. Która z tych dwóch opcji jest wygodniejsza i daje większą gwarancję zadowolenia?


Szycie na miarę w salonie – wybór i inspiracje


Salony sukien ślubnych, przynajmniej te renomowane, oferują możliwość uszycia kreacji na życzenie klientki. Takie zlecenia nie są zresztą rzadkością. Modele dostępne w domach mody często służą jedynie za prototyp. Przyszła panna młoda może wybrać ten, który najbardziej odpowiada jej wizji, a następnie zażyczyć sobie wprowadzenie modyfikacji. Salony sukien ślubnych, w których kreacje tworzy się z artyzmem i pasją, na przykład ten http://laurelle.pl/trendy/suknie-slubne-szyte-na-miare,14.html, współtworzą profesjonalni projektanci. Potrafią oni sprostać najróżniejszym wymaganiom, łączyć materiały i kolory oraz dostosować projekt sukni do urody i sylwetki klientki. Suknie ślubne szyte na miarę to wizytówka i rekomendacja dobrych salonów. W salonie czy pracowni sukien mamy możliwość przymierzyć wiele modeli kreacji ślubnej, wybrać z nich to, co ujęło nas najbardziej i finalnie stworzyć całkiem indywidualny projekt.

Szycie u krawcowej – czy to ma sens?


Nawet bardzo dobra krawcowa, specjalizująca się w szyciu sukien ślubnych, może nie sprostać pewnym wymaganiom, z którymi salony radzą sobie bez problemów. Może chociażby nie mieć dostępu do pewnych tkanin czy technik szycia, a więc niektóre modele i fasony – często topowe – są u niej nieosiągalne. Pamiętajmy też, że kreację zamawianą u krawcowej zobaczymy dopiero, gdy ta już powstanie, nie mamy możliwości wcześniejszej przymiarki. Jeśli decydujemy się na tę alternatywę, będziemy musiały wybierać z ograniczonej puli materiałów i fasonów. Uszycie sukni u krawcowej wyjdzie nas jednak taniej. Na koniec warto dodać, że nawet utalentowana krawcowa to nie projektantka. Najlepiej więc dostarczyć jej gotowy i przemyślany projekt.