Taras przy domu jednorodzinnym - moje must have


taras-z-drewna


W projekcie naszego przyszłego domu znalazł się i on - król wypoczynku, czyli taras. Z widokiem na góry, ten wymarzony! Co jest na mojej liście must have, jeśli chodzi o taras przy domu jednorodzinnym? Zobacz szczegóły!

Bez czego nie wyobrażam sobie mojego przyszłego tarasu?


1. MEBLE OGRODOWE - to chyba jeden z najcięższych wyborów. Podoba mi się tyle modeli, że aż strach! Stawiam oczywiście na funkcjonalność oraz wytrzymałość. Moją uwagę przykuły m.in. gotowe zestawy technorattanowe. To dość modne i jednocześnie praktyczne modele. Są atrakcyjne wizualnie i jednocześnie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

2. TEKSTYLIA - chciałabym, aby mój taras był zwyczajnie atrakcyjny wizualnie. Efekt ten szybko można osiągnąć dzięki tekstyliom. Poduchy, pledy, koce... czuję, że w tym temacie poszaleję ;)

3. MARKIZA - projekt naszego domu nie przewiduje balkonu nad tarasem. Nie będzie więc też nad nim cienia. W związku z tym, aby zacienić przestrzeń, chciałabym zamontować markizę. To prosty sposób na upragniony cień i jednocześnie bardzo estetyczne rozwiązanie. Jest gustowne, nigdy nie wychodzi z mody i nie trzeba o nie specjalnie dodatkowo dbać. Nie przytłacza też całej aranżacji tarasu i pasuje do nowoczesnych elewacji domu.

4. KWIATY - wokół domu będzie sporo miejsca. Najwięcej kwiatów widziałabym jednak na i obok tarasu. Świetnie dopełnią aranżację i dodadzą uroku całości. Nie mam w sobie duszy ogrodnika. Mam nadzieję jednak, że zmieni się to chociaż trochę, gdy stanę się prawdziwą "panią domu" ;)

5. LEŻAKI - to także meble ogrodowe, ale te maksymalnie relaksujące. Wypoczynek na leżakach z filiżanką kawy bądź kieliszkiem białego wina, na tarasie z widokiem na ukochane góry, to wizja idealnego letniego wieczoru we własnym ogrodzie. Co Wy na to?

Co Wy macie na swojej liście must have, jeśli chodzi o taras przy domu jednorodzinnym? Na co stawiacie, a czego na pewno będziecie unikać? Dajcie znać w komentarzach!