Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć i organizacji, które ułatwią życie blogerom


aplikacje-dla-blogerów

Jeśli prowadzisz bloga dobrze wiesz, że pisanie to nie wszystko. Aby przyciągać czytelników potrzebujesz nie tylko dobrych tekstów, ale i zdjęć, ich obróbki, promocji w social mediach czy solidnej inspiracji. Jak to ogarnąć? W dzisiejszym wpisie mam dla Was aplikacje do obróbki zdjęć i organizacji, które przydadzą się właśnie blogerom.
Mam je w telefonie od dawna i używam niemalże na co dzień. Czemu akurat aplikacje? To proste. Telefon mam zawsze przy sobie. Często robię zdjęcia telefonem. Co więcej, nawet zdjęcia robione lustrzanką lądują potem w obróbce, w podanych aplikacjach. 

Do tego dochodzi dobra organizacja. Jeśli chodzi o planowanie, jestem zwolenniczką notesów, planerów, kalendarzy i karteczek. Jest jednak jedno narzędzie, które sprawdza się w przypadku mojego blogowania idealnie. 

aplikacje-dla-blogerów


Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć, których używam regularnie:

Ściągnęłam ją po wpisie Kasi z Worqshop, pokazującym jej obróbkę zdjęć w tej aplikacji. Od tej pory się nie rozstajemy! Każde zdjęcie, które widzicie na moim Instagramie, najprawdopodobniej zostało obrobione właśnie w tej apce. Schemat obróbki wygląda tak samo za każdym razem: poprawiam krzywe, rozjaśniam zdjęcie i podrasowuję kontrast. 
Bardzo popularna, darmowa aplikacja do obróbki zdjęć. Słyszałam o niej już jakiś czas temu, ale doceniłam dopiero niedawno. Po obróbce w A ColorStory zdjęcia lądują tutaj. W VSCO nadaję im filtr A4 bądź T1. To moje dwa ulubione! Wybór filtrów jest ogromny, dlatego z pewnością znajdziecie pożądany przez Was klimat. 


Inne aplikacje, które przydają mi się w blogowaniu i organizacji blogowania:


Dzięki tej aplikacji w prosty sposób na telefonie "ogarniam" Facebookowe strony. Prowadzę kilka Fanpage, dlatego dobra organizacja jest na wagę złota. Najczęściej to z telefonu wrzucam facebookowe posty. Powód jest prosty - obrobione, gotowe do publikacji zdjęcia zostają w galerii mojego telefonu:)
To kolejne odkrycie z internetów. Korzystam chętnie i traktuję jako codzienną prasówkę. Dzięki tej aplikacji możecie śledzić interesujące Was strony, blogi i portale o wiele prościej. Tworząc listę w Feedly, wszystkie najnowsze artykuły macie w jednym miejscu. Czyta się wygodnie i nie trzeba przeglądać długiej listy blogów. Aplikacja jest bardzo intuicyjna, polecam!
Tej aplikacji używam chyba najdłużej. Co więcej, jestem wierna też komputerowej wersji. W tym elektronicznym kalendarzu rozpisuję daty i tytuły wpisów, wstępne pomysły czy inne ważne daty związane z blogowaniem. Narzędzie to jest bardzo intuicyjne, proste w obsłudze i praktyczne. Polecam!

aplikacje-dla-blogerów


Jakie aplikacje dla blogerów dorzucicie do tego zestawienia? Macie ustalony schemat działania, jeśli chodzi o obróbkę zdjęć? Wygrywają aplikacje do obróbki zdjęć czy programy komputerowe?