Spinki do mankietów – sprawdzamy co trzeba o nich wiedzieć


spinki do mankietów ślub


Męskie dodatki do garderoby nie dają zbyt dużego manewru w celu pokazania tzw własnego ja. Wyjątkiem mogą być wydawałoby się niepozorne spinki do mankietów, które jak się okazuje przyciągają znaczną cześć uwagi osób z otoczenia ich właściciela. Wybierając ten dodatek należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Poniżej podpowiadamy, czym warto się kierować przy zakupie i noszeniu spinek do mankietów.

Eleganckie spinki do mankietów – na jaką okazję?


Męska biżuteria tak samo jak damska występuje w wielu wariantach. Nie inaczej jest w przypadku spinek do mankietów. Te dzieli się w sporym uproszczeniu na eleganckie, formalne i te pół-formalne. Pierwsze bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ cechują się one prostymi, nieprzesadzonymi formami. Dodatkowo ich kolorystyka opiera się na połączeniu maksymalnie dwóch barw jednocześnie. Z kolei materiałem wykonania najczęściej jest złoto, srebro lub platyna. Są to opcje ponadczasowe, które dodają szyku mężczyźnie i podkreślają jego pozycję. Wybór tego rodzaju dodatków powinien być oparty na kilku zasadach. Po pierwsze rodzaj okazji, po drugie kolorystyka reszty dodatków (klamra paska, krawat, buty), po trzecie własne upodobania. Wątpliwości nie ulega również fakt, że eleganckie spinki do mankietów potrzebują nie mniej eleganckiej oprawy. Właśnie dlatego stosuje się je, gdy mężczyzna ubiera frak, smoking, czy formalny garnitur. Nieodłącznym elementem tego rodzaju stylizacji będzie również koszula. Ta w większości przypadków powinna być czysto biała. Niekiedy dopuszcza się jednak zastosowanie także odcieni błękitu. Wybierają koszule należy koniecznie zwrócić uwagę na mankiety. Do spinek przeznaczony jest zarówno ten pojedynczy jak i podwójny z odpowiednimi otworami na spinki.

Oryginalne spinki do mankietów jako podkreślenie indywidualnego stylu


Tak jak wspomnieliśmy na samym początku spinki do mankietów mogą w bardzo ciekawy sposób pokazać zainteresowania mężczyzny. Oryginalne rozwiązania powinno się stosować jako dodatek do stroju pół-formalnego lub typowo casualowego. Wówczas nie będzie obaw przed złamaniem ogólnie przyjętych zasad. Tego rodzaju oryginalne spinki do mankietów mogą mieć rożne kolory, być wykonane nie tylko z podstawowych materiałów, a swoja formą nawiązywać do wielu dziedzin. Właśnie dlatego w sklepach z biżuterią dostępne są spinki w kształcie samolotów, samochodów, motocykli, elementów muzycznych, czy też nawiązujących do gier. Wybór jest naprawdę ogromny, a zakup zależy wyłącznie od upodobań mężczyzny.


Jakie spinki do mankietów na ślub?


Moda ślubna to dziedzina, która rządzi się własnymi zasadami. Jednak nawet w tym przypadku zasady stosowania spinek pozostają niezmienne. Mianowicie powinny one mieć prostą formę, która odda formalny charakter uroczystości. Swoim połyskiem powinny jedynie subtelnie zaznaczać swoją obecność, a nie przyćmiewać resztę stylizacji. Panowie Młodzi bardzo często wybierając spinki do mankietów na ślub zastanawiają się nad formami bardziej oryginalnymi, nowoczesnymi. Mowa tutaj o elementach zawierających napisy, czy grafiki. Takie ozdoby są oczywiście dozwolone, jednak należy pilnować, by nie urągały powadze sytuacji.


Gdzie można znaleźć spinki do mankietów?


Spinki do mankietów to bardzo popularny wśród mężczyzn dodatek biżuteryjny. Świadczy o tym chociażby ich obecność w większości sklepów mających w ofercie garderobę męską. Mowa tu nie tylko o sklepach stacjonarnych, ale także sklepach internetowych takich jak np. https://modini.pl/28-spinki-do-mankietow gdzie do wyboru jest wiele tak klasycznych i zarazem bardzo eleganckich modeli jak i tych oryginalnych podkreślających charakter ich posiadacza. Warto zaznaczyć, że takich spinek powinno się mieć kilka zestawów. Wówczas bez problemu będzie można wybrać odpowiednie na dana okazję. Warto z nich bowiem korzystać nie tylko w trakcie oficjalnych uroczystości, ale również na co dzień. Tak właśnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie prawdziwi gentlemani nie rozstają się z tym dodatkiem nawet na czas spotkań nieformalnych.