Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim – co jest na mojej liście marzeń?


nowoczesna łazienka w skandynawskim stylu


Zaczęło się. Projekt wybrany, pozwolenie na budowę złożone… rozpoczynamy wyzwanie, jakim jest budowa domu. Ogromnie mnie to cieszy i chyba jak każda kobieta, roztaczam wizję wymarzonych wnętrz. Skupmy się tym razem na łazience! Co jest na mojej liście marzeń?

Marzy mi się nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim. Dlaczego styl skandynawski? Lubię uniwersalne, niemalże ponadczasowe wnętrza. Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych domach i jest „sprawdzoną” opcją. Co mam na liście obowiązkowych rzeczy, jeśli chodzi o łazienkę w tym stylu?

Dwie umywalki osadzone w drewnie 


Kiedy trend ten dopiero kiełkował, nie rozumiałam sensu dwóch umywalek w łazience. Z upływem czasu „dorosłam” jednak do tego rozwiązania i skłaniam się ku niemu we własnej łazience. Opcja ta jest bardzo praktyczna. Bez zbędnych przepychanek i kłótni można zbierać się rano wraz z mężem. Co więcej, nowoczesne, skandynawskie umywalki o sporych rozmiarach ładnie komponują się z naturalnym drewnem. Bez oklepanych szafek pod umywalką i bez otwartych półek. Kupuję to!


Płaski, czarny grzejnik łazienkowy


Zanim zaczęłam przyglądać się łazienkowym aranżacjom byłam pewna, że grzejnik łazienkowy występuje wyłącznie w białym kolorze, a jego żeberka są zaokrąglone. Zakochałam się jednak w innym modelu: czarnym, płaskim grzejniku łazienkowym, który świetnie pasuje do łazienek w stylu skandynawskim. Czerń jest modna coraz bardziej, także w skandynawskich wnętrzach. Będzie to niebanalny akcent, dobrze zgrywający się z drewnianymi elementami!


Duża, wolnostojąca wanna


To moje kolejne marzenie. Duże, wolnostojące wanny są obecnie modne i ja bardzo chętnie zamontuję taką w swojej łazience. To miła odmiana w stosunku do montowanych niegdyś wanien w zabudowie, które wydają mi się o wiele mniej atrakcyjne. Wanna to coś, czego nie mogę się doczekać. Teraz korzystam bowiem wyłącznie z prysznica i wyczekuję już długich wieczorów w domowym SPA!


Kwadratowa bateria łazienkowa


We wnętrzach przywiązuję sporą wagę do szczegółów. W nowoczesnej łazience skupiam się zawsze m.in. na bateriach, które są kropką nad „i” w całej aranżacji. Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim to wnętrze, gdzie z powodzeniem sprawdzi się kwadratowa, nowoczesna i lekka bateria łazienkowa. Takie modele świetnie obrazuje seria Vorma bądź seria Nea firmy SOTBE, która specjalizuje się właśnie w skandynawskich bateriach łazienkowych.


Płytki imitujące drewno i kamień


Łazienka w stylu skandynawskim to koniecznie inspiracja naturalnymi materiałami. O ile prawdziwego drewna na podłodze w łazience sobie nie wyobrażam ze względów praktycznych, tak płytki imitujące drewno z chęcią wplotę w całość. Do tego oczywiście płytki imitujące kamień, które znajdą swoje miejsce chociażby na ścianie z wanną czy prysznicem. Szalenie podoba mi się połączenie tych dwóch materiałów oraz szarych kolorów z ciepłem drewna.

Łazienka w stylu skandynawskim – jesteście na tak? Co macie na liście swoich „łazienkowych” marzeń? A może macie już swoje perfekcyjnie urządzone wnętrza? Dajcie znać!