Zakup mebli z odzysku – na co zwrócić uwagę?
Kupno używanych przedmiotów w internecie ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja należę do tych pierwszych i zanim zdecyduję się na zakup nowego mebla, zawsze robię research po portalach ogłoszeniowych. Raczkujesz w tym temacie? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas tego typu zakupów i jak ułatwić sobie życie!

Monitoruj ulubione serwisy


Z zakupami używanych rzeczy jest nieco inaczej niż w przypadku zakupów w sklepach internetowych. Tutaj liczy się szczęście i często także refleks, zwłaszcza jeśli dana oferta jest atrakcyjna. Przykładowo, potrzebując pilnie białego regału na książki możesz nie trafić na żadne fajne ogłoszenie. Dopiero po jakimś czasie i próbie cierpliwości okaże się, że idealna oferta czeka na Ciebie stosunkowo niedaleko. Monitoruj więc ulubione serwisy na bieżąco i staraj się wyhaczać najlepsze okazje.

Nie napalaj się na pierwszą lepszą okazję


To kolejna dobra rada, którą warto stosować w przypadku zakupu używanych mebli. Kłóci się ona z ideą świetnej okazji, ale niestety nie każda świetna okazja w internecie jest godna uwagi. Zanim zdecydujesz się na pochopny zakup, koniecznie porównaj cenę z ceną nowego przedmiotu oraz innymi ogłoszeniami tego typu. Ochłoń, zastanów się czy to na pewno przedmiot w stu procentach odpowiadający Twoim oczekiwaniom i dopiero wtedy przystąp do transakcji. Dzięki temu unikniesz zakupów mebli, które „są prawie takie jak szukałam” - na pewno masz takie przedmioty w domu!

Zapomnij o problemach z transportem – jest na to sposób


Idealny mebel, ale na drugim końcu Polski? To żaden problem! Nie musisz już szukać fajnych okazji jedynie w zasięgu swojego regionu. Z powodzeniem możesz skorzystać z serwisu Furgonetka Giełda. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy doceniają proste opcje transportu, w pełni bezpieczne dla przedmiotów i dodatkowo okazyjne cenowo. Na czym polega wyjątkowość serwisu? Znajdziesz w nim ofertę ponad 400 firm transportowych, które są weryfikowane wcześniej przez serwis. Transport możesz zamówić także przez aplikację, a samo zlecenie przewozu jest banalnie proste!

Zawsze pytaj o stan przedmiotu i ewentualne wady


Kupno mebli używanych przez internet wymusza na potencjalnym kliencie także zapytanie o stan przedmiotu. Zanim rozpoczniesz transakcję zawsze upewnij się czy dany przedmiot nie posiada wad, a zdjęcia przedstawione w ogłoszeniu nie są zdjęciami z narzuconymi filtrami i obróbką. Niestety, w sieci roi się od nieuczciwych sprzedawców i im wcześniej uodpornisz się na takie działania, tym lepiej dla Ciebie i Twojego portfela!

Chętnie kupujecie używane meble w internecie? Jeśli tak, jaki macie przepis na sukces i złowienie perełek w tej dziedzinie? Dajcie znać!