Facebookowe grupy dla przyszłych mam - czy warto do nich dołączyć?


facebookowe grupy dla przyszłych mam


Facebookowe grupy dla przyszłych mam - na pewno o nich słyszałaś, jeśli planujesz mieć dziecko albo jesteś w ciąży. Czy warto do nich dołączyć? Co możesz z nich wynieść? Zobacz moją opinię!

Nie należę do kobiet, które wariują na jakimś punkcie. Ze spokojem podeszłam do organizacji ślubu i wesela, a teraz, tak mi się wydaje, równie spokojnie podchodzę do wszelkich tematów ciążowych. Obecnie kończy się ósmy miesiąc. Kawał drogi za mną! Przez te kilka miesięcy śledzę facebookowe grupy dla przyszłych mam.

Czy warto do nich dołączyć! Jasne! Mówię to jako kobieta, która zostanie mamą po raz pierwszy. Jestem przekonana, że mamy z doświadczeniem zwyczajnie nie potrzebują już tego typu miejsc. Jako użytkowniczka facebooka nie mam zwyczaju udzielania się w grupach. Owszem, gdy mogę się wypowiedzieć jako ekspert w danej dziedzinie, chętnie pomagam innym, wyrażam własną opinię. Przez większość czasu śledzę jednak interesujące mnie tematy i chłonę wiedzę.

No dobra, to dlaczego warto śledzić facebookowe grupy dla przyszłych mam?  • bo nie mam zielonego pojęcia o ciąży - mamą zostanę po raz pierwszy. Jestem totalnie zielona w tej tematyce i krok po kroku zdobywam potrzebną mi wiedzę. Na facebookowych grupach dla przyszłych mam można znaleźć wiele ciekawych wątków. Dziewczyny mają różne dolegliwości, problemy czy spostrzeżenia - dzięki niektórym wpisom uspokoiłam swoje obawy czy utwierdziłam się w swoich przekonaniach


  • bo potrzebuję organizacyjnych trików - organizacja ubranek dla niemowlaka, zawartość torby do szpitala, sprawdzone triki pielęgnacyjne po porodzie... to tylko niektóre z zagadnień, które poznałam przeglądając grupy dla przyszłych mam. Jeśli lubisz mieć wszystko dobrze zorganizowane, na pewno Ci się spodoba to miejsce!  • bo lubię sprawdzone produkty - wyprawka dla noworodka, sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji, porady o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka - kolejne wątki, które poznałam dzięki facebookowym grupom. To tematy, które mnie interesują, a na które ja,  jako laik w tej dziedzinie, sama nie zwróciłabym uwagi. Dzięki poradom dziewczyn na grupie odkryłam też tanią aptekę internetową - Aptekę Gemini (nikt mi nie płaci za jej reklamę - polecam z ręką na sercu, bo Twój portfel odetchnie z ulgą!) i zakupiłam wszystkie potrzebne rzeczy za jednym razem, bez dźwigania i transakcji w kilku sklepach

  • bo mam wszystko w jednym miejscu - codziennie przeglądam facebooka. Ba, kto tego nie robi? Jeśli widzę interesujący mnie post, dyskusję czy ankietę - zapisuję. Nie szukam potem od nowa i nie tworzę osobnych notatek. Wszystko mam na facebooku za jednym kliknięciem. Wygodne, przydatne i sprytne, tak jak lubię

Oczywiście, że facebookowe grupy dla przyszłych mam, jak i facebookowe grupy o innej tematyce, nie są idealne. Codziennie są na nich wpisy, które mało, albo w zasadzie nic nie wnoszą poza pokazaniem obecnych rozmiarów swoich ciążowych  brzuszków. Jeśli ktoś chce się dzielić takimi zdjęciami - niech to robi, nie mam nic przeciwko! Sama jednak w tym nie uczestniczę. Korzystam z facebookowych grup dla przyszłych mam, bo szukam tam sprytnych rozwiązań, przydatnych trików i sprawdzonych opinii o poszczególnych produktach. 

A, jeszcze jedno. Nie daję się zwariować na tym punkcie. Wybrałam jedną grupę, w której znajduję wszystko to, co mi potrzebne. Nie jestem członkiem kilkunastu miejsc o tej samej tematyce, bo po wstępnym researchu widzę, że większość wiadomości się powtarza! 

Jakie jest Wasze zdanie o tego typu miejscach w sieci? Korzystacie? Lubicie? Udzielacie się? Dajcie znać!