Święta w rytmie slow - moje plany i fotograficzne wyzwanie!
Święta bez stresu, zawodowych wyzwań i nerwowego zerkania na telefon - wchodzicie w to? Ja tak! W tym roku mam w planach święta w trybie slow. Trochę zmusza mnie do tego życie, bo 9 miesiąc ciąży nie sprzyja maratonom w kuchni;) Chodźcie zobaczyć co planuję, także w kwestii świątecznych zdjęć!

W te święta chciałabym:


  • Spędzić w kuchni minimum czasu i posprzątać wcześniej

Świąteczne wypieki? Tak, ale te sprawdzone. Powtórka zawijanego makowca z lukrem, który podbił świąteczny stół rok temu i ulubiony sernik z masą krówkową na górze. To moje popisowe ciasta na Boże Narodzenie i co ważne, szybkie w wykonaniu! Do świątecznych porządków podchodzę ze spokojem. Tempo mam sporo wolniejsze, ale ogarnęłam już parę najważniejszych spraw. Reszta na bieżąco, jak zawsze;)

  • Udekorować mieszkanie minimalistycznymi akcentami


Do wykonywania świątecznych dekoracji mam dwie lewe ręce. Zawsze stawiam jednak na świąteczny wieniec na drzwi - nie może go zabraknąć! Do tego dochodzi ledowa, biała gwiazda upolowana w Pepco no i oczywiście jej wysokość choinka!  • Uwiecznić rodzinne chwile na zdjęciach


Te święta będą wyjątkowe, bo spędzone w dwupaku (mam nadzieję?!). W planach mam uwiecznienie na zdjęciach zarówno świątecznego klimatu jak i nas, oczekujących na Maleństwo. Zawsze chciałam być w ciąży podczas świąt i udało mi się to wyjątkowo dobitnie, bo w 9 miesiącu;) Chcę zrobić dużo zdjęć - mam zapisane Pinterestowe inspiracje i mam nadzieję, że gdzieś między wizytą gości, a zbieraniem się w odwiedziny uda nam się coś napstrykać. Marzy mi się mała sesja z brzuszkiem, najlepiej przy choince. To już końcówka ciąży, dlatego bardzo chce uwiecznić te chwile!

Po świętach zrobione zdjęcia dokładam do tych, które czekają na wywołanie. Po Nowym Roku jest mnóstwo okazji do wręczenia prezentów, a zdjęcia Bożonarodzeniowe świetnie sprawdzą się jako podarunek np. na Dzień Babci czy Dzień Dziadka. W planach mam drobne prezenty - kubki ze zdjęciem czy koszulki ze zdjęciem, które będą przywoływać najpiękniejsze chwile. Jeśli lubicie kreatywne prezenty, świetnie sprawdzą się także puzzle ze zdjęcia. Dzięki temu świąteczne wspomnienia nie zostaną zamknięte tylko w formie albumu!
  • Zapomnieć o obowiązkach zawodowych


Każdego dnia sporo pracuję, spędzając mnóstwo czasu przed komputerem - ogarniam własny portal, śledzę bieżące informacje i spełniam się jako copywriter. Marzę o świętach bez komputera. Mam go ochotę nawet wystawić za okno, bym nie musiała na niego patrzeć! Kto potrzebuje jeszcze zawodowego detoksu jak ja?


  • Objadać się smakołykami


Nigdy nie odmawiałam sobie świątecznych specjałów. Pozwala mi na to moja figura i waga, bo szczupła jestem z natury. Z przyjemnością zajadam się smakołykami i Wam też to polecam - żadnych diet w święta! Umiar oczywiście wskazany, choć ja wigilijnego barszczu białego i słodkości nie mogę się doczekać!

A Wy na co stawiacie w te święta? Dołączacie do trybu slow czy pochłonęła Was już świąteczna bieganina? Dajcie też znać czy chętnie robicie zdjęcia w świątecznym klimacie!