Zwroty w sklepie internetowym – 3 triki, które sprawią, że to nie będzie męczące!


tani kurier

Chyba każdy z nas zna sytuację i towarzyszące jej uczucie zawodu, kiedy to wyczekany produkt kupiony w internecie nam nie odpowiada. Rozmiar, kolor, rodzaj – cokolwiek. Zaczynamy wtedy procedurę zwrotu, którą większość z nas uważa za...szalenie żmudną i męczącą.Bardzo często robię zakupy w sklepach internetowych. Odkąd mieszkam w małej miejscowości zdarza mi się to o wiele częściej niż jak byłam jeszcze na studiach. Jak radzę sobie ze zwrotami? Czasem nie da się ich uniknąć, ale warto zastosować parę trików i usprawnić ten proces!


1. Zawsze czytam zasady zwrotu


Zanim zrobię zakupy w danym sklepie internetowym ZAWSZE zapoznaje się z zasadami zwrotu towaru. Im prostsze, tym lepiej. Nie oznacza to, że od razu zakładam przygodę z nietrafionym rozmiarem czy produktem, ale zwyczajnie lubię wiedzieć co, jeśli… ;)

2. Hołduję darmowym zwrotom towaru


Przyznam, że adresy sklepów internetowych, w których zwrot towaru jest darmowy znam chyba na pamięć. To jest szalenie wygodne i daje mi na starcie już „kredyt zaufania” do danej marki czy całego sklepu. Wtedy podczas zakupów się nie stresuję ewentualnymi zwrotami, bo wiem, że nie będą mnie one kosztować nic, poza poświęconym czasem.


3. Korzystam z nadawania przesyłek online


Jeśli zwracam towar odpłatnie i wiem, że muszę to zrobić samodzielnie, wybieram najczęściej opcję nadawania przesyłek online. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi porównywarka kurierów. Nie macie sprawdzonego serwisu tego typu? Furgonetka na pewno przypadnie Wam do gustu! Korzystanie z porównywarki i nadawania przesyłek online szalenie oszczędza czas. Co więcej, sprawdza się, jeśli nie chcesz przepłacać za zwrot towaru, a chyba każdy, kto sprytnie oszczędza nie chce, prawda?

Opcja nadawania przesyłek online jest też zwyczajnie wygodna – aby zwrócić zamówiony towar nie muszę wychodzić z domu, a wszelkie formalności załatwiam w … 5 minut!

A Wy macie jakieś triki w kwestii zwrotów zakupionych produktów? Często korzystacie z tej opcji czy dopasowywanie rozmiarów i produktów online zawsze jest strzałem w dziesiątkę? Dajcie znać!