Kącik dla niemowlaka - co wybrałam? + zniżka 15% w przytulni.plPowoli, krok po kroku, kompletuję kącik dla niemowlaka. Póki co będzie to po prostu kącik w naszej sypialni, w którym znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy oraz dekoracje do pokoju dziecięcego. Dziś podzielę się z Wami moim wyborem dla naszego pierwszego malucha!

Do zakupów podchodzę dość minimalistycznie, rozsądnie wertując wcześniej dostępne oferty. Sporo rzeczy, głównie ubranka dla maluszka, mam też "w spadku" i wcale się tego nie wstydzę. Zobaczcie, co znajdzie się w kąciku dla maluszka!

1. KOŁYSKA - zacznę od podstawowego mebla, czyli miejsca do spania. U nas w planach na początku kołyska, którą Maluszek dostał "w spadku". Jest klasyczna, drewniana i minimalistyczna. Posiada funkcję blokady i myślę, że nasz Maluch spokojnie prześpi w niej pierwsze 3 miesiące swojego życia.

2. FOTEL DO KARMIENIA - zdaje sobie sprawę, że nie jest to obowiązkowy element kącika dla malucha, aczkolwiek od dawna był moim marzeniem. Zafundowała sobie ten mebel w formie klasycznego uszaka z Ikei. No i mam nowe, ulubione miejsce w pokoju :)

3. WYPOSAŻENIE ŁÓŻECZKA - tutaj jestem bardzo minimalistyczna. Zobaczę też, jak zakupy sprawdzą się w praktyce. Póki co mam w planach używać śpiworka do spania, który zakupiłam na sporej promocji w Smyku. Zapłaciłam za niego...20 złotych! W razie potrzeby będę okrywać Malucha kocykiem. Wychodzę z założenia, że na pościel i wszelkie ochraniacze w łóżeczku przyjdzie jeszcze czas, gdy maluch podrośnie.4. PODUSZKI - do dodatków mam słabość, a tel dla maluchów są totalnie obłędne. Zakupów w formie poduszki dla dzieci nie mogłam sobie odmówić! W kąciku naszego malucha znajdzie się miejsce na poduszkę arbuz dla dzieci, która pełni także funkcję rogala. Jeśli wolicie bardziej misiowe klimaty, zobaczcie równie słodką poszewkę Miś dla malucha. Wszelkie poduszki znajdą swoje miejsce m.in. na fotelu ;)

5. DEKORACJE DO POKOJU DZIECIĘCEGO - to kolejny punkt, w którym trudno zachować rozsądek ze względu na mnogość świetnych propozycji. W kąciku naszego Malucha znajdą się na pewno dziecięce grafiki oraz lampki LED na kołyskę/łóżeczko. Póki co zdecydowałam się na dekoracyjne lampki LED w kształcie chmurek oraz ramkę na zdjęcia z klamerkami, która daje pole do popisu jeśli chodzi o zdjęciowe aranżacje malucha!

6. LAMPKA NOCNA - to kolejny ważny zakup, który przyda się podczas nocnego wstawania do dziecka. Swoją zamówiłam na Aliexpress - to modna obecnie lampka LED w formie Misia, dająca światło w różnym kolorze, zależnie od naszego wyboru. Kiedy otrzymam przesyłkę, na pewno Wam napiszę parę słów więcej!

7. KOMODA - jeśli chodzi o organizację ubranek dla malucha, mam przeznaczone na nie parę szuflad w komodzie, która będzie stać zaraz koło kołyski. Na produkty do pielęgnacji zakupiłam prosty, plastikowy regał - to rozwiązanie podpatrzyłam u innych mam :)

Jak widzicie, zaplanowany przeze mnie kącik dla noworodka jest dość prosty, praktyczny i utrzymany w przyjemnym klimacie. Ozdoby i dekoracje pochodzą ze sklepu przytulni.pl, do którego mam dla Was rabat!