Podręczniki na studia - jak zaoszczędzić?
Za pasem mamy wrzesień, a to oznacza zakupy na studia i kompletowanie studenckiej wyprawki. Oprócz kolorowych karteczek, zeszytów i zakreślaczy powinny znaleźć się w niej także... podręczniki! Zobacz, jak zaoszczędzić na ich zakupie i podratować studencki budżet!


1. Przeproś się z biblioteką


To chyba najprostszy sposób na oszczędność, jeśli chodzi o podręczniki na studia. Studenckie biblioteki są zazwyczaj dobrze wyposażone i bez problemu znajdziesz w niej interesujące Cię pozycje. Jeśli do tej pory omijałeś bibliotekę szerokim łukiem, czym prędzej się z nią przeproś. Wypożyczanie książek akademickich jest prostym rozwiązaniem. Wyzwaniem może być jedynie konieczność ich oddania w określonym terminie oraz braki w asortymencie danej biblioteki. Jeśli odwiedzisz mury biblioteki na początku października, powinieneś upolować jednak potrzebne tytuły!

2. Poczekaj cierpliwie na promocje


Studenci bardzo często spieszą się z kupnem podręczników. Jeśli nie ma ich w studenckiej bibliotece, postaraj uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? Po październikowym boomie zakupowym bardzo często możesz trafić na opłacalne promocje. Tańsze zakupy, upusty dla studentów czy chociażby darmowa dostawa - zawsze to sposób na zaoszczędzenie określonej kwoty! Większość podręczników studenckich najbardziej potrzebna jest w trakcie sesji. Masz więc trochę czasu na początku roku, by spokojnie obczaić najbardziej opłacalną opcję.

3. Skorzystaj z antykwariatów


Rynek antykwariatów odradza się w imponującym tempie. Powodzeniem cieszą się te internetowe, w których zakupy są szybkie, proste i o wiele tańsze. Tak funkcjonuje chociażby antykwariat Tezeusz, oferujący także skup książek w Krakowie. Dawne, pachnące starymi książkami i nieco zakurzone wnętrza antykwariatów to już przeszłość. Obecnie używane książki naukowe możesz kupić bez wychodzenia z domu, w bardzo korzystnej cenie!


4. Szukaj książek na portalach ogłoszeniowych


Będąc na studiach i szukając interesującej mnie książki, zawsze zaczynałam od przejrzenia portali ogłoszeniowych. Uwierz mi, każdy zaradny student chce sprzedać zakupione książki, jeśli są mu już niepotrzebne. Tak jest też z podręcznikami językowymi, które należą do najdroższych zakupów tego typu. Zanim pokusisz się więc o zakup w przydrożnej księgarni, przepatrz lokalne portale ogłoszeniowe i zrób zakupy w o wiele rozsądniejszej cenie!

Są tu jacyś studenci? Jeśli tak, to czy myślicie już o kompletowaniu wyprawki? Przyznam, że ja tęsknie za czasami, kiedy wszelkie karteczki, zakreślacze i kolorowe długopisy były mi potrzebne na co dzień. Obecnie wyżywam się w swoim kalendarzu czy w Bullet Jorunal, bo notowanie to coś, co uwielbiam!