Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie? Poznaj triki z aranżacją okna


jak powiększyć wnętrze


Od mojej przeprowadzki z miasta minął już rok. I choć mieszkam teraz w domu jednorodzinnym, w naszym pokoju dziennym musiałam zastosować parę trików, by mieć zwyczajnie więcej miejsca do życia. Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie? Nie jest to wcale takie trudne i wystarczy zadbać o swoje...okno!

Zacznij od firanek


Aranżacja okna w danym wnętrzu, zwłaszcza jeśli nie jest ono zbyt duże, jest niezmiernie ważna. Zmiany od okna zaczęłam i ja. Różnica była zauważalna od razu. Długą, sięgającą aż po ziemię i bardzo gęstą firankę zastąpiłam lżejszą wersją. Obecnie mam mocno ażurowy model, sięgający zaledwie do parapetu. Po tej zmianie pomyślałam tylko: jak ja wcześniej mogłam na to nie wpaść?

Obecnie wybór firan i dodatków do aranżacji okien jest imponujący. Jeśli chcesz znaleźć ideał bez wychodzenia z domu, zajrzyj na strefafiran.pl. Z pewnością znajdziesz coś, co tchnie nową energię do Twojego pomieszczenia!

Zrezygnuj z zasłon


To był kolejny krok, jeśli chodzi o moją małą metamorfozę okna. W zasadzie zasłon nigdy nie używałam. Zwyczajnie nie mam takiego nawyku zwłaszcza, że w oknach mamy rolety. No właśnie - z powodzeniem typowe zasłony możesz zastąpić roletami. Pamiętaj tylko, aby wybrać jasne kolory. Ciemne nie dość, że zmniejszają optycznie pomieszczenie, to jeszcze przeraźliwie się nagrzewają latem od słońca!

Im mniej, tym lepiej. Na oknie też!


Okna w wielu mieszkaniach przypominają wręcz wystawę podręcznych rzeczy. Wazony, figurki i inne "kurzołapy" nie są dobrym pomysłem, jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie. Pamiętaj, że im mniej tym lepiej. Postaw na minimalizm. Na parapecie nie układaj gąszcza wysokich kwiatów, które zabiorą Ci cenne światło naturalne. Śmiało możesz je zastąpić choćby małymi sukulentami albo jednym, wybranym kwiatem doniczkowym.

Jeśli zwolnisz parapet, zawiesisz lekką, krótką i ażurową firanę oraz zrezygnujesz z zasłon, efekt optycznego powiększenia wnętrza i dodatkowo większą ilość naturalnego świata w pomieszczeniu masz gwarantowany!

A Wy, jakie macie triki w tej dziedzinie? Dajcie znać!