Robot mopujący Mamibot Sweepur 120 – moje wrażenia, obawy i opinie


mamibot sweepur opinie


Sprzątanie nigdy nie należało do czynności, które lubię. Odkąd mam własną rodzinę wprowadziłam zasadę szybkiego sprzątania, najlepiej jeszcze w piątek tak, by sobota nie mijała na nudnych, choć koniecznych czynnościach. O robocie sprzątającym marzyłam od dawna. Jak się sprawdził Mamibot Sweepur 120?


Kiedy rozpakowałam pudło nie mogłam się doczekać, aż go wypróbuję. Już miała nadejść ta chwila, kiedy zorientowałam się, że jest nienaładowany! Wielka próba posunęła się więc w czasie o jeden dzień i pierwsze sprzątanie z robotem mopującym odbyło się rytualnie, w sobotę.

O zakupie robota sprzątającego myślałam już dawno. Miałam jednak obawy, ponieważ w naszym mieszkaniu pełno jest progów. Są także schody i bałam się, że taka zróżnicowana powierzchnia mocno ograniczy wydajne działanie robota. Nic bardziej mylnego!Robot mopujący Mamibot Sweepur 120 poradził sobie bez zarzutów. Dzielnie ominął schody. Co więcej, wyczuł zbliżające się przeszkody, a sprzątanie szło mu jak z płatka.

Co najbardziej mi się spodobało w sprzątaniu z Mamibot Sweepur 120? 

- robot doskonale wyczuwa przeszkody pojawiające się na jego trasie i zgrabnie je omija
- ma stały schemat poruszania się, co gwarantuje dokładne wymopowanie powierzchni
- jest banalnie prosty w obsłudze
- sprząta na sucho, co świetnie sprawdza się na drewnianych parkietach i na mokro, co przydaje się na płytkach i innych powierzchniach
- doskonale dojeżdża do mebli czy innych przedmiotów, dzięki czemu trudno dostępne powierzchnie są również wymopowaneOgarnięcie obsługi tego robota mopującego zajęło mi naprawdę chwilę. W zestawie są dwie dwa rodzaje ściereczek – niebieska, do klasycznego mopowania na mokro i biała, do sprzątania na sucho. W zależności od powierzchni, jaką mamy zamiar mopować, montujemy ścierkę na wybranej końcówce.Robot jest także bardzo cichy. Dzięki temu, że wydaje dźwięki ostrzegające, np. przy niskim poziomie baterii, jasno wiemy o co mu chodzi. Urządzenia Mamibot to dobra alternatywa dla wiele droższych i znanych na rynku robotów sprzątających iRobot. Z przyjemnością patrzyłam jak rozprawia się z mopowaniem mojego mieszkania!

Dla wszystkich czytelników mam kod, umożliwiający zakup urządzeń Mamibot z 5% zniżką! Wystarczy, że podczas zakupów wpiszesz hasło daywithcoffee5. 

Używacie tego typu urządzeń we własnym domu? A może nadal nie możecie się zdecydować?