Sposoby na relaks i odstresowanie się po pracy – moje najlepsze triki


sposoby na relaks po pracy


Wkraczając w rutynę codziennych obowiązków i łącząc życie zawodowe z osobistym łatwo jest popaść w zapracowanie. Co więcej, jeśli pracuję sporą część czasu w domu, sposoby na relaks stają się bezcenne. Nie wiem jak Wy, ale ja należę do tych osób, które stojąc przed nowym wyzwaniem albo celem zawodowym, totalnie zatracają się w przygotowaniach.

Na takim etapie jestem właśnie teraz – podjęłam nowe wyzwanie zawodowe i większość czasu poświęcam na realizację pomysłów oraz rozwijanie działalności. Jeśli już jestem po pracy, najchętniej oddaję się relaksowi. Mam jedną zasadę – staram się czerpać radość z małych przyjemności i doceniać nawet najmniejsze przejawy relaksu!


sposoby na relaks po pracy


Moje sposoby na relaks i odstresowanie się po pracy:


Książki – banalne, ale skuteczne. Kiedy mam chwilę nicnierobienia, chętnie robię kawę w ulubionym kubku i siadam na balkonie z lekturą. Najczęściej czytam tyle, ile czasu piję kawę. Potem uciekam do dalszych obowiązków, ale taki mały reset jest świetny!

Kąpiel – to mój mały rytuał, maksymalnie relaksujący. Chwila tylko dla siebie, z ulubionym płynem do kąpieli i ogromną ilością piany. Jeśli należycie do osób uwielbiających długie kąpiele, ten relaks trochę potrwa. Warto jednak zarezerwować sobie chociaż jeden wieczór w tygodniu na dłuższe, domowe SPA:)

Wizyta u kosmetyczki – to już relaks na poziomie luksusowym. Kiedy potrzebuję mocnej dawki i jednocześnie chcę o siebie bardziej zadbać, stawiam na manicure hybrydowy w salonie. Czemu postrzegam to jako luksus? Już tłumaczę. Na co dzień taki manicure wykonuje sobie sama. W natłoku obowiązków zwyczajnie nie mam czasu jednak na zabawę z paznokciami. Dodatkowo, manicure hybrydowy u kosmetyczki trzyma mi się na paznokciach o wieeeeele dłużej. Sam proces dogrania terminu nie jest wymagający. Korzystam z serwisu moment.pl i umawiam się online. Odkąd odkryłam, że salony z mojego miasteczka również są w tej bazie, szukanie telefonu i godzin otwarcia salonu stało się zbędne! Oprócz kosmetyczki znajdziesz tam fryzjera czy gabinety SPA. Dla mnie bomba!

sposoby na relaks po pracy


Masaż – sami przyznacie, że po godzinach przy biurku nic tak nie relaksuje jak solidne rozluźnienie spracowanych pleców. Po wykańczającym tygodniu chętnie się mu poddaję. W domowym zaciszu korzystam z olejku do masażu Organique. Pachnie mrożoną herbatą i jest boski!

Spacer – to forma relaksu po pracy, którą doceniam dopiero od niedawna. Mieszkając w mieście odrzuciłam ją, sama nie wiem dlaczego. Teraz, mieszkając na wsi, mam mnóstwo idealnych miejscówek do spacerów. Parę dni temu, kiedy praca wyjątkowo mi nie szła, dałam się namówić na odpoczynek w formie spaceru. Efekt mnie zadziwił! Po powrocie zrobiłam więcej w godzinę niż w całe przedpołudnie!

Drzemka – tę opcję wymieniam na końcu, bo najmniej ją lubię. Spanie w dzień od zawsze uznawałam za stratę czasu. Są jednak dni, w które pół godzinna drzemka wydaje się jedyną słuszną opcją. Wybieram ją wtedy zamiast czwartej kawy i zazwyczaj skutkuje:)

sposoby na relaks po pracy

Pamiętajcie, by doceniać te małe przyjemności. Paznokcie od kosmetyczki, spacer z psem, dobra kawa w ulubionym kubku czy relaksujący masaż – to wszystko momenty, dzięki którym łapię balans między natłokiem obowiązków, a prawidłowym funkcjonowaniem!

Jakie są Wasze sposoby na relaks i odstresowanie się po pracy? Wybieracie pracę ciągłą, czy chętnie tworzycie w narzuconych sobie blokach czasowych?