Jaki ekspres do kawy latte i espresso macchiato wybrałam?


delonghi ekspres opinia


Jestem absolutnym kawoszem, na co zresztą wskazuje sama nazwa bloga. Mój Instagram aż kipi od kawowych zdjęć, na punkcie których mam kompletnego świra... Dobry ekspres ciśnieniowy był na mojej liście marzeń od bardzo dawna. W końcu postanowiłam je spełnić! Jaki ekspres do kawy latte wybrałam? 

Co do marki nie miałam wątpliwości. W mojej rodzinie pełno jest pasjonatów marki Delonghi, która jeszcze nas nie zawiodła. Wybierając ekspres do latte wiedziałam też, że musi on mieć duży pojemnik na mleko i sporą ofertę kaw w menu. W końcu oboje z mężem jesteśmy fanami kaw ze sporą ilością mleka. 

delonghi dinamica opinie


Jaki ekspres do kawy wybrać? Mój wybór padł na Delonghi Dinamica Ecam 350.75. Jak tylko do nas dotarł, totalnie przepadłam i już wiem, że to był strzał w dziesiątkę! 

Urządzenie to idealnie się sprawdza jako ekspres do kawy latte i espresso macchiato, które robimy najczęściej. Nie jest głośny, ma typowy dla tej marki pojemnik na wodę oraz spory pojemnik na mleko, który można swobodnie schować do lodówki. 

delonghi dinamica opinie


Wielki plus za bogate menu kaw. Do wyboru jest wiele opcji, w tym także możliwość zaprogramowania własnych kaw (ustawiacie odpowiadającą Wam moc czy ilość danej kawy). Opcją, z której korzystam za każdym razem jest także regulacja mocy kawy. Przy espresso macchiato wybieram poziom pierwszy (espresso robi się tutaj bardzo intensywne i mocne), a przy latte poziom trzeci (spora ilość mleka robi swoje;)). 

Ekspres do kawy latte - moje wątpliwości 


Przy dokonywaniu internetowego researchu miałam parę wątpliwości, co do tego typu ekspresów. Obawiałam się jak w praktyce wygląda opcja pojemnika na mleko, a raczej jego utrzymania w czystości. Jak się jednak okazuje, wybierając dobry ekspres ciśnieniowy z funkcją spieniania mleka nie musimy się o nic obawiać. Pojemnik na mleko czyści się sam, żądając od nas wciśnięcia funkcji "clean" po zrobieniu kawy z mlekiem. 

Jest jeszcze jeden bajer - ten model ekspresu ma regulację rodzaju mlecznej pianki. Możecie wybrać tę najbardziej spienioną (na zdjęciu), średnio spienioną i w ogóle nie spienioną. 


Podsumowując - ekspres jest z nami od ponad dwóch miesięcy. Nawet nie patrzę na licznik zrobionych mlecznych kaw, bo złapałabym się za głowę ;) Na nasz domowy użytek sprawdza się idealnie. Często pytacie - jaka kawa do ekspresu? Gatunki i rodzaje kawy ziarnistej zawsze dopasowujecie do własnych potrzeb! U mnie najcześciej jest to Arabica, ponieważ oboje z mężem lubimy kawę delikatną, bez goryczy. Test innych ekspresów do kawy (klik)

delonghi dinamica opinie

A Wy jaką kawę pijecie najchętniej? Przywiązujecie uwagę do ekspresu do kawy? Macie swoich faworytów?