Jak szybko napisać pracę magisterską? Praktyczne wskazówki


jak pisać pracę magisterską

Maj to gorący okres dla studentów, przed którymi pisanie pracy magisterskiej i egzamin dyplomowy. Dokładnie rok temu dopieszczałam swoją pracę magisterską i robiłam wszystko, by obronić się jeszcze przed lipcowym ślubem. Udało się! Dzisiaj mogę podzielić się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak szybko napisać pracę magisterską. 

Czym różni się pisanie pracy magisterskiej od pisania pracy licencjackiejPo pierwsze praca magisterska ma mniej więcej drugie tyle objętości. Jest bardziej obszerna, a przeprowadzane badania czy wyciągane wnioski muszą być bardziej szczegółowe. Bardziej wymagająca jest również bibliografia w pracy magisterskiej. Zależnie od uczelni i promotora, na końcu pracy musi się znaleźć ściśle określona liczba naukowych pozycji. Jeśli chodzi o samo pisanie, sporo mają wspólnego.

Jak szybko napisać pracę magisterską?


Skoro czytasz ten wpis, najprawdopodobniej nie zakończyłeś jeszcze przygody z pisaniem pracy magisterskiej. Możesz ten proces lekko przyspieszyć i sprawić, że obrona pracy magisterskiej będzie bardzo pozytywnym wspomnieniem!

Aby pisanie pracy magisterskiej szło sprawnie, zastosuj pewne działania i wskazówki organizacyjne:


  • Postępuj według ustalonego wcześniej harmonogramu działań. Trzymaj się go twardo i nie odpuszczaj. Mnie rozpisanie zadań datami bardzo pomogło. Dzięki temu dokładnie wiedziałam, ile czasu mogę poświęcić na dany rozdział.

  • Nie zmieniaj tematu w trakcie pisania pracy. To dość ryzykowne działanie, zwłaszcza jeśli wcześniej przygotowałeś sobie materiały i zrobiłeś wstępny plan pracy. O tym, jak wybrać temat pracy magisterskiej pomyśl o wiele wcześniej. Pamiętaj, aby nie porywać się z motyką na słońce. Podejmuj się tematów lekkich i przede wszystkim takich, które Cię interesują.

jak napisać pracę magisterską


  • Pisz w blokach czasowych. U mnie szalenie się to sprawdzało. Pisanie pracy magisterskiej rozplanowałam na konkretne dni, a raczej weekendy. W tygodniu nie miałam sporo czasu z racji zajęć i pracy zawodowej. O wiele bardziej sprawdzało się poświęcenie całej soboty i niedzieli WYŁĄCZNIE na pisanie pracy magisterskiej. Dzięki temu, po takim szalonym weekendzie miałam napisany cały rozdział. Uwierz, że jeśli zabierzesz się do pracy od rana i wciągniesz w temat, pisanie pójdzie jak z płatka!

  • A co, jeśli kompletnie nie masz weny, gonią Cię terminy i nie zostało Ci już dużo czasu? Zawsze pozostaje skorzystanie z profesjonalnej pomocy, takie jak serwis http://edutalent.pl/prace-po-polsku/prace-licencjackie/nauki-medyczne/pielegniarstwo/ To rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć pracę magisterską na najwyższym poziomie, ale nie mają czasu na jej stworzenie. Nie trać czasu na odpowiadanie na ogłoszenia typu "napiszę pracę na każdy temat". Aby zyskać profesjonalną pracę, musisz powierzyć ją specjalistom. Sama nigdy nie korzystałam z takiej opcji, bo pisanie szło mi jak z płatka, ale w perspektywie losowych zdarzeń czy niemożności napisania pracy samodzielnie zawsze to jakaś opcja. Na każdym etapie pisania masz pomoc redaktorów i możliwość nanoszenia zmian, co przydaje się np. w przypadku zmiany wytycznych.

Pamiętaj, że pisanie pracy magisterskiej w dużej mierze zależy od Twojej organizacji. Jeśli zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę i szukasz odpowiedzi na to, jak szybko napisać pracę, skup się na organizacji czasu, zadań i samego tworzenia. Rozważ wszelkie opcje i kieruj się przede wszystkim jakością Twojej pracy naukowej!

A Wam jak szło pisanie pracy magisterskiej? Ja, z perspektywy czasu, nie mam sobie nic do zarzucenia, bo udało mi się obronić zaledwie dwa tygodnie przed ślubem!