Podziękowania dla rodziców - pomysły z klasą!


podziękowania dla rodziców


Podczas organizacji wesela dojdziesz do momentu, w którym istotnym wyzwaniem będą podziękowania dla rodziców. Jedni są za organizowaniem tego podczas przyjęcia, drudzy wolą podziękować w bardziej kameralnym gronie. My wybraliśmy pierwszą opcję. Chcieliśmy, aby podziękowania dla rodziców były eleganckie, a prezenty gustowne i praktyczne.

Podziękowania dla rodziców - pomysły z głową przede wszystkim!


W sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji. Pomysły na podziękowania dla rodziców wręcz się mnożą, ale trudniej już odsiać coś naprawdę sensownego. My mieliśmy dwa założenia: ma być praktycznie i zarazem elegancko. Wszelkie ręczniki z napisem "najwspanialsza mama na świecie" czy alkohol odpadł w przedbiegach. Chcieliśmy podarować naszym rodzicom coś, do czego będą wracać z wielkim sentymentem!

Co rozważaliśmy? Pomysły na podziękowania dla rodziców, którym daję zielone światło:

  • Album dla rodziców ze zdjęciami z Waszej młodości


Godna uwagi opcja, zwłaszcza jeśli zamierzacie opuścić dom rodzinny. Dla rodziców, dawka zdjęć ich "szkrabów, które tak szybko wyrosły" to świetna dawka pozytywnych emocji i wzruszeń. Taki album pozostanie z nimi na zawsze i w wolnej chwili, w jesieni swojego życia, chętnie obejrzą zdjęcia swoich dzieci! Dodatkowo, tego typu podziękowania dla rodziców w całości można przygotować wcześniej, samemu. Wystarczy zamówienie albumów, wywołanie zdjęć i eleganckie zapakowanie całości w ozdobny papier. 

  • Album dla rodziców ze zdjęciami ślubnymi


Podobna opcja, z tym, że tworzycie album dla rodziców ze zdjęciami z Waszego ślubu. To moim zdaniem świetna pamiątka. Nie musicie wtedy tworzyć "ekstra" albumu dla rodziców - praktyczne dwa w jednym! Dzięki takim podziękowaniom Wasi rodzice otrzymują porcję ślubnych zdjęć na zawsze dla siebie. Oczywiście tworzycie dwa albumy: w każdym są zdjęcia Wasze, z przewagą rodziny narzeczonej bądź narzeczonego. 

My wybraliśmy właśnie takie podziękowania dla rodziców. O tym, jak to zorganizować, przeczytacie na końcu wpisu!

  • Prezentacja zdjęć podczas wesela


Zaproszenie rodziców i gości do wspólnego oglądania zdjęć z Waszego dzieciństwa w formie prezentacji to również ciekawa forma, w jakiej możecie zorganizować podziękowania dla rodziców na weselu. Opcja ta wymaga wcześniejszego wykonania prezentacji i dogadania szczegółów tej atrakcji z zespołem. Wspólny ubaw z Waszych najfajniejszych zdjęć może być sporą dawką rozrywki dla każdego!

  • Film dla rodziców


Coraz częstszą formą, w jakiej młodzi organizują podziękowania dla rodziców na weselu, jest nagranie filmu bądź teledysku. Opcja ta jest godna uwagi, ponieważ teledysk dla rodziców zostaje im na zawsze i w dowolnym momencie mogą powspominać najlepsze chwile. Tak samo jak prezentację zdjęć, film lub teledysk puszczany jest podczas wesela. Przy odrobinie wysiłku podczas weselnych przygotowań i dogadaniu się z kamerzystą, fajna sprawa!

  • Bilety na weekend we dwoje w danym miejscu


Jeśli wybieracie najlepsze podziękowania dla rodziców pamiętajcie, aby dobrać je do upodobań i oczekiwań rodziców. Jeśli zarówno Twoi rodzice jak i teściowie uwielbiają wspólne, kameralne wypady we dwoje, bilet w wymarzone miejsce może być strzałem w dziesiątkę. Mnie osobiście bardzo podoba się ta opcja, ale zarówno moi rodzice jak i teściowie nie należą do często podróżujących osób. Podziękowania dla rodziców w formie biletów na weekendowy wyjazd mogą być jednak oryginalnym i bardzo trafionym prezentem!

  • Piosenka dla rodziców


To niby standardowe, aczkolwiek bardzo mile odbierane podziękowania dla rodziców. Sami połączyliśmy albumy właśnie z piosenką i kwiatami. Jeśli organizujecie spore wesele, podczas dedykacji dla rodziców zaproszeni goście stworzą wokół Was koło, a rodzicom z pewnością zakręci się łezka w oku. Pamiętajcie, by dobrać odpowiednią piosenkę i nie popełnić tutaj żadnej gafy! My wybraliśmy piosenkę Preludium "To dzięki Wam". W wyborze kierowaliśmy się zarówno tekstem jak i melodią - nie chcieliśmy rzewnych rytmów, ale coś wesołego i energicznego z mądrym tekstem!

  • Niezastąpione kwiaty


Tutaj wiele pisać nie trzeba. Jakąkolwiek formę podziękowań dla rodziców wybierzecie, kwiaty będą mile widziane. U nas, tak jak pisałam, połączone z albumami i piosenką dla rodziców. Ogromne bukiety czerwonych róż spotkały się z bardzo miłym odbiorem!

podziękowania dla rodziców


Ostatecznie wybór padł na album dla rodziców ze zdjęciami ślubnymi, duże bukiety czerwonych róż i piosenkę dla rodziców. To był strzał w dziesiątkę! Albumy okazały się szalenie praktyczne - dzięki nim rodzice mogą pokazać nasze ślubne zdjęcia komu chcą i kiedy chcą, bez bawienia się w wywoływanie, zgrywanie czy pożyczanie naszego albumu. 

Organizacyjnie również nie było to trudne. Albumy dla rodziców wybraliśmy przez internet. Pięknie zapakowane, wraz z kwiatami i karteczką informującą o późniejszym ich uzupełnieniu trafiły do rąk rodziców podczas wesela. Uzupełnieniem albumów zajęła się potem fotograf i gotowe wróciły do rodziców. Zajmują teraz zaszczytne miejsce w domowej biblioteczce!

Co dodalibyście od siebie, jeśli chodzi o podziękowania dla rodziców z klasą?