Mieć mniej i Śniadania Świata - kwietniowe nowości na książkowej półce


śniadania świata pawlikowska


Przyszła wiosna, a wraz z nią sezon na czytanie książek na balkonie, oczywiście w towarzystwie dobrej kawy. To jedna z przyjemności, której nie potrafię sobie odmówić! W tym miesiącu w mojej domowej biblioteczce pojawiły się dwie nowości - Mieć mniej Tishy Morris i Śniadania Świata Beaty Pawlikowskiej. 


Pierwsza z nich to lektura o tym jak przejąć kontrolę nad bałaganem i przekonać się, że mniej znaczy więcej. Kolejna pozycja o modnym minimalizmie, jaką miałam przyjemność czytać. Odkładanie rzeczy "na potem", trzymanie ich "bo jeszcze się przyda" czy sentymenty - to niektóre z powodów, dla których zagracamy swoją przestrzeń. 

mieć mniej książka


Autorka książki przekonuje nas, że mniej znaczy więcej, a uwolnienie się od nadmiaru przedmiotów i zyskanie wolnej przestrzeni pomaga w oczyszczeniu umysły i osiągnięciu upragnionego spokoju ducha. Jak jest w praktyce? Po lekturze książki Mieć mniej w końcu wystawiłam na OLX książki, które już przeczytałam czy dwie pary butów, w których w ogóle nie chodzę, chodź są w bardzo dobrym stanie. 

śniadania świata książka


Z kolei książka Śniadania Świata Beaty Pawlikowskiej to prawdziwa uczta dla oczu i ciała. Absolutnie nie należy przeglądać jej będąc głodnym. Jest pięknie wydana, bogata w zdjęcia oraz przeplatana wspomnieniami z odkrywania kolejnych zakątków świata. Na pierwszy rzut oka zadziwia jej grubość - ma aż 500 stron! W środku znajdziecie ponad 80 autorskich przepisów na śniadania rodem z Meksyku, Turcji, Argentyny, Indii, Egiptu czy Japonii i Tybetu. Proste, piękne i trochę egzotyczne.

beata pawlikowska


W przepisach króluje kasza jaglana i kasza gryczana, brązowy i czerwony ryż, placki śniadaniowe czy domowe muesli i różnorodne owsianki. Aż chce się przyrządzać niebanalne śniadania!

Jeśli chcecie odświeżyć swoją biblioteczkę przypominam, że jeszcze do 22 kwietnia trwa Wielka Wymiana Książkowa. Przejrzyjcie moje książkowe propozycje - mnie udało się już złowić sporo tytułów, które miałam na swojej wishliście od dawna!