Książki na święta - 3 nowości, po które warto sięgnąć
Choć już początku listopada we wszystkich sklepach i reklamach przewija się motyw świąt, nie każdy czuje i chce czuć ich klimat tak wcześnie. Osobiście dopiero od początku grudnia, wraz z pierwszą niedzielą adwentu, zaczynam nastrajać się na ten magiczny czas. Pomocne staje się w tym nie tylko planowanie prezentów i dekoracji, ale i książki, które zostały przepełnione świątecznym klimatem. Święta już za pasem, dlatego pora na książkowe nowości w iście świątecznym klimacie!


Z powodzeniem możecie poczytać je właśnie w okresie świątecznym i oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków!


1. "Świąteczne marzenie" Amanda Prowse


Tutaj świąteczna jest nie tylko fabuła, ale i okładka książki, która przypomina mi świąteczne powieści czytane w dzieciństwie. 

"Świąteczne marzenie" to opowieść o niezależnej kobiecie, która jest pewna, iż świetnie poradzi sobie sama z synem. Zaskakuje ją jednak miłość, która daje o sobie znać szczególnie w okresie bożonarodzeniowym. Przyjemna książka z wątkiem miłosnym i świątecznym, która wskazuje na największe życiowe wartości!2. "Oświadczyny" Tasmina Perry 


Kolejna książkowa powieść z wątkiem miłosnym i świątecznym w tle. Tym razem jednak wraz z rozwojem fabuły możemy przeżyć wraz z główną bohaterką zawód miłosny i podróż do powojennego Londynu. Wzruszające historie, zrządzenia losu i historyczne tło - tego nie brakuje w tej powieści!3. "Psiego najlepszego" W. Bruce Cameron


Ostatnia propozycja to kontynuacja kultowej książki "Był sobie pies", która doczekała się również realizacji filmowej. Tym razem w okolicznościach świątecznych, wraz z głównym bohaterem uczymy się tego jak polubić święta.

 Losowe wydarzenia sprawiają, że Jash staje się opiekunem suczki Lusy i rozbrykanych szczeniąt. Z racji tego, iż nie daje sobie zwyczajnie rady, poznaje miłość swojego życia i łączy ich wspólna pasja. Czy to wystarczy, aby samotny do tej pory mężczyzna w końcu polubił święta? 
Która z tych świątecznych nowości książkowych najbardziej przypadła Wam do gustu? Jeśli macie swoje typy, które koniecznie trzeba przeczytać w święta, dajcie znać w komentarzach!