Poradnik prezentowy dla rozsądnych czyli jak kupować z głową


pomysł na prezent


Nie wiem jak Ty, ale ja należę do osób, które lubią kupować z głową. Okres przedświąteczny to jednak sporo kuszących okazji, które niekoniecznie dobrze wpływają na nasz domowy budżet. Do świąt jeszcze 4 tygodnie, a ja już mam komplet prezentów. Zobacz, jak to zaplanowałam i dzięki czemu nie dałam się ponieść chwytom marketingowym.


1. PLANUJĘ


To punkt obowiązkowy. Nie cierpię kupować prezentów na ostatnią chwilę, dlatego o wiele wcześniej rozpisuję co dla kogo i gdzie kupię. Dlatego w moim BuJo powstała lista prezentów 2017. Dzięki temu nie ucieknie mi żaden pomysł i widzę, co jeszcze muszę skompletować.

2. ZAPISUJĘ KWOTY


Jeśli zakupiłam prezent dla danej osoby, obok wpisywałam kwotę jaką wydałam. To jest pomocne do końcowego podsumowania ilości pieniędzy, jaką wydaliśmy w danym roku na prezenty. Przy wieloosobowej rodzinie na pewno się sprawdza!

3. STAWIAM NA PRAKTYCZNE PODARUNKI


Zanim kupię prezent dla danej osoby zastanawiam się co lubi, z czego się ucieszy i co się jej zwyczajnie przyda. Każdy z nas chyba nie lubi dostawać nietrafionych prezentów, dlatego warto poświęcić chwilę na tego typu analizę.4. KUPUJĘ DUŻO WCZEŚNIEJ


W grudniu w sklepach zaczyna się prezentowy szał. Ceny niejednokrotnie idą w górę, a Ty zupełnie tracisz głowę i kupujesz pod wpływem impulsu. Właśnie dlatego o prezentach zaczynam myśleć ze sporym wyprzedzeniem. W tym roku już w połowie października miałam gotową listę prezentów i dzięki temu udało mi się upolować podarunki w naprawdę dobrych cenach. Jeśli będziesz wiedzieć co dla kogo, na pewno nie przejdziesz koło okazji cenowej obojętnie!


5. PORÓWNUJĘ CENY


Mając listę prezentów w prosty sposób mogę porównać ceny danych produktów. Dzięki temu oszczędzam i nie nadszarpuję domowego budżetu, który w grudniu narażony jest na większe wydatki niż zwykle. Jeśli kupujesz przez internet, to naprawdę obowiązkowy punkt!


6. ZAMAWIAM NA ALIEXPRESS


Zakupy na tym portalu budzą sporo rozmaitych emocji, ale ja należę do ich zwolenników. Na liście tegorocznych prezentów również znalazło się parę produktów, które zamówiłam na Aliexpress. Dało mi to możliwość zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Tym sposobem zakupiłam piękny szal oraz komplet pędzli do makijażu, który świetnie sprawdzi się jako prezent dla siostry.

Jeśli chcesz kupować na Aliexpress pamiętaj jednak, że paczka może iść nawet do trzech miesięcy. Moje zamówienia na święta szły około miesiąca. To bardzo ważne, aby zdążyć w odpowiednim czasie :)Jak widzicie, kupno prezentów wcale nie musi oznaczać bankructwa ani pośpiechu. Jeśli zależy Ci na rozsądnych wydatkach, koniecznie wypróbuj moje triki!

A Ty masz jakieś sprytne sposoby na rozsądne zakupy przed świętami?