5 hitów tegorocznego lata - kuchnia, książki i organizacja oraz blogosfera


instabook


Spoglądając za okno ze smutkiem stwierdzam, że lato 2017 odchodzi do historii. Dwa miesiące wakacji minęły, ale zgodnie z moim postanowieniem kolekcjonowania dobrych wspomnień, nastrajam się pozytywnie! Tegoroczne lato przyniosło ze sobą ogrom miłych chwil oraz swoich ulubieńców w kuchni, codzienności, książkach i blogosferze. Poznajcie te najlepsze!


KUCHNIA

W tym roku, w naszej już wspólnej kuchni, hitem okazało się pesto z jarmużu. Kiedy je robiłam po raz pierwszy, byłam ciut sceptycznie nastawiona. Połączenie uprażonych orzechów włoskich, jarmużu z maminego ogródka i żółtego sera okazało się jednak boskie! To typowo letni, szybki obiad, który z pewnością Wam zasmakuje - koniecznie wypróbujcie!

W weekendy i długie letnie wieczory rządziły natomiast drinki z arbuza, robione z przepisu Basi. Jeśli jesteście, tak jak ja, fanami drinków, wypróbujcie ten kolejny prosty przepis! Najczęściej zamiast limonek dawałam cytryny, które zwyczajnie zawsze były pod ręką i smak był równie obłędny. Sezon na arbuza jeszcze trwa, także możecie się załapać;)

Lato 2017, jeśli chodzi o kuchnię, już na zawsze będzie mi się kojarzyć z jarmużem i arbuzowymi drinkami!

makaron z pesto


KSIĄŻKI I ORGANIZACJA


W zestawieniu letnich lektur wygrała książka Matt Rees "Ostatnia aria Mozarta". Pozycja ta bardzo przypadła mi do  gustu i to właśnie ją czytałam siedząc na balkonie w słoneczne dni. Osobiście uwielbiam książki, których akcja toczy się na historycznym tle. Ta pełna jest zaskakujących zwrotów akcji oraz wspomnień i codzienności z późnych lat XVIII wieku. Dla mnie bomba!

Jeśli chodzi o organizację, dalej jestem wierna mojemu Bujo. Odkryłam jednak elektrostatyczne karteczki Pani Swojego Czasu. Ich największą zaletą jest to, że kleją się dosłownie do wszystkiego. Dzięki temu nie ma problemu z zapamiętaniem najważniejszych rzeczy i przyklejeniu listy zakupów po prostu na ścianie. Gdziekolwiek. 

pani swojego czasu sklep

BLOGOSFERA

Tegoroczne lato upłynęło też pod znakiem odkrywania nowych miejsc w blogosferze. Zauważyłam bowiem, że wciąż obracam się wśród tych samych blogów i brakuje mi czegoś nowego. Dzięki temu natknęłam się na blog Smart Nest prowadzony przez Basię - sprytną panią domu. Znajdziecie tam mnóstwo praktycznych porad dotyczących codzienności. Mnie najbardziej przypadł do gustu arkusz do prowadzenia domowego budżetu, który będę testować w tym miesiącu. Kto wie, może zastąpi mój zeszyt wydatków?

Z okazji dnia blogów, który przypada 31 sierpnia, wzięłam również w akcji "Odkrywamy blogosferę". Dzięki niej miałam okazję poznać nowe miejsca, które przerodziły się w sierpniowe polecajki. Korzystajcie!

fotoksiążka czy warto


A Wam z czym już zawsze będzie kojarzyć się lato 2017, jeśli chodzi o codzienne przyjemności?