Czytanie po angielsku może być proste, czyli książki ze słownikiem
Nauka języków obcych niestety nie należy do zajęć, które lubię. Aby nie popaść jednak w totalne językowe lenistwo, bo zajęć z żadnego języka już nie mam, udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym. Zamiast ćwiczyć gramatykę i po raz setny powtarzać pewne schematy, sięgnęłam po książki po angielsku.


Od dawna przyglądałam się książkom wydawnictwa Ze słownikiem. W mojej domowej biblioteczce znajdziecie dwie pozycje: The Adventure of Sherlock Homles oraz The secret garden. Po zapoznaniu się z nimi stwierdzam, że książki napisane po angielsku, ze słownikiem są tym, czego mi brakowało!Na czym polega fenomen książek tego wydawnictwa? To proste. Książka napisana jest po angielsku, a na każdej stronie, na marginesie, umieszczony jest słownik. Są to wypisane i pogrubione słówka, które szalenie ułatwiają czytanie ze zrozumieniem. Do tej pory, podczas czytania książek po angielsku musiałam sięgać po słownik bądź znajdywać tłumaczenia pojedynczych słówek w internecie. Teraz mam niezbędne wyjaśnienie pod ręką! Czytając można uczyć się nowych słówek, nie tracąc czasu na tłumaczenie nieznanych zagadnień.

Moją uwagę zwróciły również proste, wręcz minimalistyczne okładki książek tego wydawnictwa. Dzięki temu od razu można skojarzyć je z książkami ze słownikiem, a brak obrazków czy kolorów ułatwia skupienie się nad tekstem.Komu polecam te książki? Na pewno osobom, które jak ja, nie pałają miłością do nauki języków obcych. Jeśli macie opory, spróbujcie połączyć przyjemność czytania z poszerzaniem swojego słownictwa. Książki sprawdzą się również jako pierwsze pozycje po angielsku, zwłaszcza jeśli właściwie dobierzesz poziom zaawansowania językowego.

Mieliście już do czynienia z książkami tego wydawnictwa? Jeśli tak, jakie są Wasze wrażenia? Dajcie znać!