Co zobaczyć w Krakowie? 5 obowiązkowych punktów, dla żołądka również!
Wakacje pełną parą, co oznacza planowanie  miejsc wartych odwiedzenia i dłuższe bądź bardzo spontaniczne wycieczki. Jakie miejsce wybieram ja, kiedy chcę choć dzień odpocząć i totalnie się oderwać od codzienności? Niezmiennie jest to Kraków. Miasto, w którym mieszkałam 5 lat i za którym pewnie będę bardzo tęsknić. Okres studiów to wspaniałe lata odkrywania tego miasta. Krok po kroku, Kraków stał się absolutnie tym ulubionym!

Pokażę Wam dzisiaj 5 rzeczy, które musisz zobaczyć i spróbować w Krakowie. Wybierając się do tego miasta trudno mi się bez nich obejść i wcale nie narzekam na to, że jestem w tych swoich krakowskich wycieczkach zwyczajnie monotonna. Zaczynamy!


1. Spacery, spacery i jeszcze raz spacery po Rynku


Mimo tego, że mieszkałam w tym mieście 5 lat, spacery po Rynku Głównym w Krakowie nigdy mi się nie znudzą. Jeśli tylko mam wolną chwilę, wybieram się na spontaniczną wyprawę. Błądzę ulubionymi uliczkami i napawam się pięknem tego miasta. Sukiennice, ul. Grodzka, kawa na wynos kupiona w Karmello i inne okoliczne uliczki - to stała trasa, której nigdy nie mam dość! Jeśli do tego jest piękna, wakacyjna pogoda, a dookoła mnie jeżdżą wystrojone dorożki konne, jestem w niebie:) 

2. Pizzeria Cyklop 


To miejsce odkryte dopiero na 5 roku studiów (dla mojego portfela chyba lepiej!). Pyszna pizza, którą pokochacie od pierwszego kęsa. Zainteresowanie lokalem jest bardzo duże, dlatego już nie raz stałam w kolejce w oczekiwaniu na wolny stolik. W Krakowie mają dwa lokale - na ul. Mikołajskiej (mój ulubiony, idealny na pizzę po długim spacerze) i na ul. Bożego Ciała (tam znajdziecie pyszne drinki i miejsce na dłuższe posiadówki). Miłośnikom włoskiej pizzy na cienkim cieście polecam z całego serca!3. Ukochany Wawel


Banał, ale uwielbiam go odwiedzać. Jeśli będzie on miejscem Twoich spacerów, szybko odkryjesz jego uroki i zakochasz się w nim o wiele bardziej niż podczas szkolnej wycieczki w podstawówce. Spaceruj po nim powoli, delektując się urokliwymi widokami na cały Kraków. Nie musisz za każdym razem odwiedzać Smoczej Jamy - świadomy spacer dostarczy Ci wystarczającej ilości wrażeń!

4. Tajemniczy Ogród


Kolejne miejsce odkryte stanowczo za późno. To uroczy lokal na placu Nowym (Kazimierz), który zachwyca świetnymi drinkami (jestem miłośniczką drinków!) i wyjątkowym klimatem. Co więcej, plac Nowy to serce krakowskiego Kazimierza, co jeszcze bardziej podkręca klimat tego miejsca!

5. Lody u Argasińskich


To obowiązkowy przystanek podczas letnich spacerów po Krakowie. Zlokalizowane na ul. Św. Jana, dla mnie najlepsze w mieście. Tradycyjne lody rodem z Nowego Sącza, które podawane są na wagę. Koniecznie musicie ich spróbować, zwłaszcza, że to mniej niż rzut beretem z płyty Rynku Głównego!Jeśli chcecie odkryć znacznie więcej urokliwych miejsc na krakowskie wycieczki, koniecznie przeczytajcie wywiad dla magazynu AccorHotels. Z pewnością nie będziecie się już nudzić w tym mieście i odkryjecie o wiele więcej ciekawych miejsc niż te wskazywane w każdym przewodniku! 


Co dodacie od siebie do tego zestawienia? Mieliście okazję zawitać w Krakowie? Oczarowało Was to miasto tak bardzo jak mnie? Dajcie koniecznie znać!