Co warto kupować na AliExpress? Moje wrażenia


zakupy na aliexpress

O zakupach prosto z Chin przeczytałam w blogosferze. Jestem osobą, która docenia tańsze alternatywy zakupowe, dlatego ten temat od razu mnie zainteresował. Co warto kupować na AliExpress? Zanim złożyłam pierwsze zamówienie, oczywiście sporo naczytałam się o sposobach płatności, zamówieniowych wpadkach czy najważniejszych informacjach. Zaryzykowałam jednak i już pierwsze zamówienie okazało się strzałem w dziesiątkę. Przynoszone przez listonosza paczki z Chin otwieram zawsze z ogromną ciekawością i dreszczykiem emocji, bo nigdy nie wiem, co kryją w środku i co przyszło pierwsze;)


Czy w ogóle warto? 


To trudne pytanie, ponieważ dla każdego dobry produkt oznacza co innego. Po ponad 15 - stu zamówieniach stwierdzam jednak, że można tam kupić naprawdę spoko produkty za śmieszną cenę. Na pewno nie opłaca się jednak zamawiać rzeczy, które w kraju dostaniemy za tę samą cenę albo produktów niepewnych, których jakość może być mocno wątpliwa. Jeśli nie zależy Ci bardzo na czasie i możesz spokojnie czekać dwa miesiące na paczkę, spróbuj! Ja nie kupiłam jeszcze nic za kwotę ponad 20 zł - nie lubię ryzykować;)

Co zamawiam? 


W przypadku zakupów na AliExpress stawiam na akcesoria i rzeczy, których przebicie cenowe w porównaniu z krajowymi ofertami jest naprawdę WIELKIE. Zaopatrzyłam się tam np. w naklejki na paznokcie, sztuczne rzęsy, lakiery hybrydowe, spinkę do ślubnego koka czy parę małych akcesoriów kuchennych. To były rzeczy naprawdę bardzo opłacalne cenowo, a mnie nie zależało na szybkiej dostawie. Nie szukam tam spektakularnych podróbek. Zwyczajnie nie zależy mi na metce ale wiem, że są osoby potrafiące tam znaleźć prawdziwe perełki.

W przypadku spinki do ślubnego koka, miarki do kawy oraz silikonowej łyżki do oliwek jestem naprawdę mocno zaskoczona świetną jakością. Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie jakość i solidne wykonanie kolczyków, które zamówiłam bardziej eksperymentalnie. Powiększyły kolekcję mojej wieczorowej biżuterii i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, że to nabytek z Ali.


Czego nie kupuję na Ali? 


Póki co nie zdecydowałam się na zamówienie ubrań, torebek, galanterii czy gadżetów elektronicznych. Wiem, że sporo osób jest zachwycona rzeczami właśnie z tej dziedziny, aczkolwiek ja obawiam się niedobrania rozmiaru czy sporej rozbieżności między zdjęciem, a rzeczywistością. Nie mam odwagi też zamówić kosmetyków, choć widziałam setki dobrych recenzji. Stawiam na takie produkty, na których, nawet jeśli okażą się bublami, niewiele stracę.

Moje wrażenia: 


- na AliExpress można dorwać sporo akcesoriów do makijażu, paznokci, gadżetów papierniczych czy kuchennych w śmiesznie niskich cenach. Nie dostałam jeszcze żadnego bubla, a zamówiłam sporo rzeczy:)

- nie doświadczyłam niestety szybkiej przesyłki. Czytam często recenzje, w których piszecie o otrzymaniu paczki po dwóch tygodniach. U mnie to zawsze grubo ponad miesiąc, a rekordowo nawet ponad trzy miesiące

- trzeba kupować rozsądnie i nie napalać się na świetne ubrania za grosze. Tutaj wchodzi w grę kwestia postrzegania jakości i gustu, ale jak dla mnie najlepiej kupować tam drobne akcesoria

- kontakt ze sprzedawcami jest naprawdę ok. Nie ma się również co obawiać płatności. Ja płacę przez przelewy24, co jest szybkie, proste i bezproblemowe

- ZAWSZE oglądam feedbacki dodane przez osoby kupujące dany przedmiot. Nie zdecydowałam się nigdy na rzecz, która nie miała żadnych zamówień czy opinii. Ważne są zamieszczane tam zdjęcia, które pokazują jak dany produkt wygląda naprawdę

- warto pobuszować za produktami, które tam są zwyczajnie O WIELE TAŃSZE. Tak było ze spinka do ślubnego koka, za którą u nas musiałabym dać co najmniej 50 zł. Zapłaciłam za nią niecałe 10 zł i w pełni spełnia moje oczekiwania. Ba, nawet jest ładniejsza niż myślałam! To samo dotyczy akcesoriów do paznokci (naklejki do paznokci dostaniemy tam za grosze, śmieszne grosze)

Osobom, które nigdy nie kupowały nic na AliExpress, polecam grupę na Facebooku. To tam czytam ciekawe recenzje rozmaitych produktów i rozwiewam wszelkie swoje wątpliwości.

zakupy na aliexpress

Najlepsze zamówienia do tej pory to:


- wspomniana już tutaj spinka do ślubnego koka (teraz cena już nieco wyższa, ja kupiłam za 2,29 dolara)

- balony serca, które przydadzą mi się do dekoracji weselnych

- kolczyki, które zamówiłam z czystej ciekawości nie napalając się na coś ekstra (a jednak!)

- fajna i bardzo tania łyżka do oliwek  oraz łyżka do kawy

- lakiery hybrydowe Emelard (znowu zamówienie eksperymentalne, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Lakiery trzymają się tak samo jak te z Semilac, a satysfakcjonujące krycie otrzymuję po 2 - 3 warstwach. Jak za tą cenę, naprawdę OK)

Śmiało mogę powiedzieć, że polecam zakupy na AliExpress. Nie jestem jednak z tych, którzy tracą głowę w tym serwisie i zamawiają wszystko jak leci. Moje zakupy są zawsze przemyślane. Biorę pod uwagę feedbacki, zdjęcia w komentarzach i ilość zamówień. Wybieram również zawsze takie produkty, których zwyczajnie potrzebuję.


Znacie ten portal? Robicie chętnie tego typu zakupy czy uważacie to za bezsensowną opcję? Jaki jest Wasz najlepszy zakup na Ali?