3 blogowe wnioski na drugie urodziny czyli co Ci chcę powiedzieć o blogowaniu?


blogowanie jak zaczać


Wydaje mi się, że dopiero co, z wypiekami na twarzy, tworzyłam wpis o pierwszych urodzinach bloga. Dziś pora świętować drugie! Z tej okazji mam dla Was nie tylko garść podsumowań, ale i 3 NAJWAŻNIEJSZE wnioski dotyczące blogowania, które wyniosłam z kolejnego roku w blogosferze.

Czego nauczyło mnie blogowanie w tym roku?   • przerwy w blogowaniu są owocne  - tak! Podczas drugiego roku działalności bloga zaliczyłam małą przerwę w blogowaniu. Potrzebowałam odpoczynku i nabrania dystansu do pewnych kwestii. Czas ten sprawił, że mogłam odetchnąć od social mediów i wieść spokojne życie z dala od blogosfery. I wiecie co? To była bardzo dobra decyzja! Wakacje od blogowania się skończyły, a ja powróciłam z podwójną energią i morzem nowych pomysłów. Jeśli sami wpadniecie w blogową rutynę, skorzystajcie z takiego rozwiązania!


  • spontan też jest mile widziany - pierwszy rok mojego blogowania to publikowanie wszystkich postów według wcześniejszego planu, skrupulatne ich tworzenie z wyprzedzeniem oraz pewnego rodzaju stały schemat. Drugi rok - niespodzianka! Po powrocie z blogowych wakacji postawiłam na kontrolowany spontan. Staram się publikować raz w tygodniu i nie mam wielu postów pisanych z wyprzedzeniem. Dlaczego? Zwyczajnie nie mam na to czasu, ponieważ całe moje życie zajmuje mi praca w kilku miejscach i studia. Spontan jest ok, ale staram się go trochę ujarzmić bo jak wiecie, zorganizowana ze mnie osoba. 


  • blogowanie jest ogromnie czasochłonne - nie przekonacie mnie, że jest inaczej. Jeśli chcesz blogować na odpowiednim poziomie, mieć czytelników i stworzyć ciekawe miejsce, blogowanie będzie cholernie czasochłonne. Pisanie, social media, robienie zdjęć czy ciągłe ulepszanie się w tym co robisz - to tylko namiastka obowiązków. Na szczęście coraz więcej osób to zauważa i chwała im za to! 

blogowanie jak zaczać


W drugie urodziny jeszcze śmielej powtarzam - jak ja lubię to miejsce! Dla jednych bardziej lub mniej doskonałe, jest moim miejscem w sieci, które rozwijam z każdym dniem. Dziękuję Wam za to, że jesteście i życzę sobie kolejnych blogowych urodzin!