3 dobre nawyki, które wypracowałam w tym rokujak wyrobic dobry nawyk


Wielkimi krokami zbliża się czas podsumowań, który osobiście bardzo lubię. Dlaczego? Przypominam sobie w ten sposób zarówno zakładane na początku roku cele jak i działania, które podejmowałam przez 12 miesięcy w danym kierunku. Kończy się 2016 rok - dla mnie dość spokojny, pełen odkrywania uroków narzeczeństwa i końcowego etapu studiowania. Z niecierpliwością czekam na 2017 - będzie wyjątkowy!

Rok 2016 bez wyrzutów sumienia mogę nazwać rokiem dobrych nawyków. Poznajcie te najlepsze, z których jestem poniekąd dumna. Nie są to wielkie rzeczy, ale małe kroczki, które czynią moją codzienność o wiele bardziej udaną. 1. Picie odpowiedniej ilości wody i lepsze nawyki żywieniowe


Jak już czytaliście, picie wody było dla mnie do niedawna sporym wyzwaniem. Kocham Pepsi i wiele innych napojów, co skutecznie utrudniało odpowiednie nawadnianie organizmu. W tym roku postawiłam jednak na picie wody niegazowej czyli tej, w stronę której długie lata nawet nie spoglądałam. Udało się! Ograniczyłam wszelkie gazowane i kolorowe napoje, a niegazowana woda oraz tłoczone soki owocowe to obecnie moje podstawowe sposoby na ugaszenie pragnienia. Sięgam po wodę częściej i z ochotą, a Pepsi zostawiam sobie na wyjątkowe okazje. 

Co robię, aby pić więcej wody?

O moich sposobach pisałam Wam już w poście specjalnie poświęconym piciu wody - zimą jednak odpowiednie nawadnianie organizmu wydaje się trudniejsze. U mnie sprawdza się obecnie najlepiej plastikowa butelka wielokrotnego użytku oraz kupowanie całej zgrzewki ulubionej wody. Dajcie znać jak Wy zimą dążycie do odpowiedniego nawodnienia!


jak wyrobic dobry nawyk2. Planowanie i Bullet Journal 


Dobrym nawykiem, który udało mi się usystematyzować w tym roku jest także planowanie. Od zawsze jestem osobą zorganizowaną, która potrafi ogarniać wiele spraw jednocześnie. Znalazłam jednak w końcu mój ulubiony system planowania, który daje mi jednocześnie satysfakcję estetyczną i nie zabiera sporo czasu. Bullet Jorunal, bo o nim mowa, spisuje się na medal!

Chcecie więcej postów o tym jak planuję w moim BuJo? Dajcie znać - chętnie pokaże Wam kolejne miesiące w moim organizerze i zainspiruję Was do stworzenia własnego. 


3. Oszczędzanie według nakreślonego planu


W tym roku dałam radę także w kwestii oszczędzania. Robię to regularnie, odgórnie ustalając kwoty jakie chce odłożyć. Cel, odpowiednia motywacja oraz regularność naprawdę działa cuda. U mnie najlepiej sprawdza się przelanie odpowiedniej kwoty zaraz po otrzymaniu wypłaty - wtedy dysponuję kwotą pomniejszoną już o zaplanowane oszczędności i wydaję rozsądnie. Panuję nad domowym budżetem, a dobrą kawą na mieście wcale nie gardzę ;) 
Te trzy nawyki to małe kroku na drodze do ulepszania codzienności. Pora na określanie celów i planów na 2017 rok, oczywiście w moim Bullet Journal :)


Jak jest u Was z dobrymi nawykami? Czy 2016 rok sprzyjał spełnianiu wszystkich postanowień? Podzielcie się swoimi sukcesami!