Grzane piwo - rozgrzewający napój na jesienne wieczory


grzaniec


W dzisiejszym wpisie prezentuję Wam szybki i prosty przepis na grzane piwo - to magiczny napój, który niedawno sama kosztowałam po raz pierwszy. Do tej pory stawiałam na klasycznego grzańca z winem - kiedy namanił się jednak wolny wieczór oraz czteropak piwa, decyzja była prosta;)


Choć grzane piwo robiłam pierwszy raz muszę przyznać, że nie wymaga to wielu umiejętności kulinarnych. Nie jestem gorącą zwolenniczką korzennych przypraw i cynamonowo - pomarańczowych aromatów, ale moje obawy co do przedobrzenia w tym klimacie również się nie sprawdziły.

Już pierwszy łyk przyprawił mnie o mnóstwo rozgrzewającej przyjemności, a korzenny smak i pomarańczowy aromat chyba jest stworzony do tego typu połączeń. Estetyczny zmysł został dopieszczony dzięki plasterkom pomarańczy i goździkom, dumnie prezentującym się w szklance. Całość mogę podsumować jednym zdaniem: zostałam absolutną fanką grzanego piwa!

grzaniec


Jeśli lubicie, a nie przyrządzaliście go samodzielnie - wypróbujcie koniecznie ten przepis.

Co będzie potrzebne? 

Większość składników miałam w otchłaniach szafek kuchennych, które jak wiadomo - u studentów gromadzą prawdziwe cuda. Przyprawy możecie dobierać także wedle własnych upodobań, dlatego bazą jest tak naprawdę piwo, pomarańcze i miód. 

Moja kompozycja zawierała: 

grzaniec

Pomarańczę pokroiłam na ćwiartki, odkrawając najpierw po plasterku do dekoracji. Następnie wyciśnięty sok i resztę składników, wraz z cząstkami pomarańczy, podgrzewałam na małym gazie. Uwaga! Nie możemy doprowadzić do wrzenia, ponieważ utracimy w ten sposób wszelkie procenty. Przyprawy oraz miód dodawałam "na oko" - na jedną puszkę piwa ok. 3 łyżki miodu. 

Po uzyskaniu zadowalającej temperatury napój przelałam do wysokich szklanek, dekorując plasterkami pomarańczy i goździkami. 

grzaniec


Polecam zmarzluchom i tym, którzy lubią celebrować jesienne wieczory w wyjątkowym towarzystwie. Napój sprawdzi się rownież podczas imprezy z przyjaciółmi :) 


Lubicie grzane piwo? A może macie lepsze, własne rozgrzewające napoje na wieczór?