E. Mendoza "Tajemnica zaginionej ślicznotki" czyli mój pierwszy raz z kryminałem


mendoza książki

Ze wstydem przyznaję, że "Tajemnica zaginionej ślicznotki" E. Mendozy to mój pierwszy w życiu kryminał, który przeczytałam. Do tej pory omijałam tego typu książki szerokim łukiem obawiając się, że po lekturze z morderstwem w tle będę się bała pójść nocą nawet do łazienki.


Trafiłam doskonale - powieść komiczno - sensacyjna znanego autora to dla mnie dzieło sztuki. Przeczytałam jednym tchem, nie zwracając nawet uwagi, że książka ma aż 304 strony. Od pierwszych chwil mogłam się delektować wspaniałym poczuciem humoru autora, który w dodatku niezwykle realistycznie opisuje rzeczywistość.

Akcja toczy się w Barcelonie - mieście bajecznie pięknym. Wszystko rozgrywa się wokół tajemniczego morderstwa, w które przypadkiem wplątuje się główny bohater, niosący niewinnie pudełka z chińskim jedzeniem. Kolejne rozdziały rozkręcają akcję maksymalnie tak, że nie możesz się doczekać co się stanie i jak się wyjaśni dana zagadka. Policjanci, zaginiona modelka, pies pomocnik czy chińskie żarcie, jak zwykle niedoniesione na czas. Całość okraszona humorem i wątkiem pseudo miłosnym. Wśród bohaterów znajdziemy również transwestytę, niejako ułatwiającego śledztwo.

mendoza książki

Zakończenie, jak to podobno bywa w kryminałach, jest zaskakujące. Skończyłam czytać z uśmiechem na ustach, chwaląc scenariusz tajemniczego morderstwa.

Zdecydowanie dałam się przekonać do kryminałów. Chętnie przeczytam kolejne książki tego autora, z wątkiem fryzjersko - detektywistycznym w tle. Uwielbiam książki z poczuciem humoru, bez zbędnych i nudnych opisów krajobrazów. Tajemnica zaginionej ślicznotki to pozycja godna polecenia, zwłaszcza na jesienne wieczory z gorącą herbatą w ręku.U mnie na zdjęciach kawa - jak na kawosza przystało. Czuję, że Tajemnica zaginionej ślicznotki dała początek mojej przygodzie z powieściami kryminalnymi - zdecydowane tak!

Mieliście okazję czytać książki Eduarda Mendozy? Lubicie powieści kryminalne? Polećcie mi kolejne tytuły tego typu książek - na pewno znajdą się na liście do przeczytania!

blog lifestyle