"Jak wyglądać olśniewająco" - konkretny poradnik dla każdej z nas!
Podczas wakacyjnego lenistwa miałam okazję zapoznać się z nowym poradnikiem, bo jak wiecie, to jedne z moich ulubionych książek ;) Padło na "Jak wyglądać olśniewająco" (Andrea Pomerantz Lustig). Pierwsze skojarzenia z tą pozycją? Dobry, treściwy i estetycznie wydany poradnik, z którego naprawdę sporo można wynieść!


Po pierwsze, książka jest bardzo ładnie wydana: twarda oprawa, dobry jakościowo papier i szata graficzna na 5 z plusem. Aż chce się ją czytać! Znajdziecie w niej mnóstwo porad odnośnie pielęgnacji włosów, fryzury, makijażu czy mody - to swego rodzaju mieszanka sposobów na piękny wygląd.Porady w każdym z działów tematycznych są bardzo konkretne - lista najlepszych kosmetyków, oszczędnościowe triki czy najczęstsze błędy, których warto unikać. Do tego fajne zestawienia tańszych i luksusowych wersji kosmetyków, które mają to samo działanie. Sporym ułatwieniem jest także plan wydatków, zamieszczony pod koniec każdego działu - rozpiska zależna od tego, ile pieniędzy możesz wydać np. na kosmetyki do makijażu.

Co najbardziej zapamiętałam? Spośród gąszczu trików zapadł mi w pamięć fakt, iż suchy szampon z powodzeniem można zastąpić niemowlęcym pudrem. Nie widziałyście o tym? Ja też! Do tego przydatna jest instrukcja postępowania ze sztucznymi rzęsami - nie miałam z nimi nigdy do czynienia, a chciałabym takie mieć w makijażu ślubnym:)W książce nie brakuje też dobrego humoru, widocznego m.in w zestawieniach cech makijażu, przez które wyglądasz jakbyś nie miała złamanego grosza z cechami, które dają efekt wyglądu na milion dolarów.

Jeśli z codziennym makijażem jesteście za pan brat, cenicie sobie kobiecość i olśniewający wygląd bez korzystania z tabunu stylistów - na pewno znajdziecie w tej książce coś dla siebie!