"Mała czarna" L. Slayton - dietetyczne pułapki i 10 kroków do smukłości


jak schudnąć poradnik


Mała czarna to moja ulubiona sukienka. Taka druga skóra, w której czuję się rewelacyjnie. Chciałabym mieć więcej takich ubrań, ale... nie o nich dzisiaj mowa, wbrew pozorom.

"Mała czarna" to typowo kobiecy poradnik, który, jak zapewnia autorka, pozwoli nam opanować sztukę unikania dietetycznych pułapek. Już sama okładka zachęca do tego, by zajrzeć do środka i poznać 10 kroków do smukłości.
Autorka jest nowojorską dietetyczką, która zajmuje się konsultacjami żywieniowymi. W książce zawiera stertę złotych rad, które pozwolą nam skutecznie zapanować nad swoją dietą. Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem - czyta się lekko, a dzięki poczuciu humoru autorki trudno nie uśmiechać się pod nosem!

To jak z tą smukłością? 


W książce znalazłam fajne, sprawdzone porady, przedstawione z przymrużeniem oka. Do ulubionych należy ta, aby po kolacji zamykać kuchnię. A tak serio, to poradnik pełen jest praktycznych informacji, które dla mnie - laika w tym temacie, są naprawdę przydatne. Jeden owoc dziennie, 2 litry wody, kolacja mniejsza niż obiad... małe elementy, które mają znaczenie w naszej codziennej diecie.Na uwagę zasługuję także rozdział, w którym autorka przedstawia triki dotyczące tego, jak radzić sobie w pułapkowych sytuacjach, takich jak spotkania rodzinne, urodzinowe przyjęcia czy randki.


Jeśli szukacie kobiecego poradnika i chcecie poznać dietetyczne sztuczki podane prostym, przemawiającym językiem, polecam tę książkę!