Jak się pozbyć niepotrzebnych rzeczy? Ogarnij swoją przestrzeń!


jak sprzedać używane rzeczy


Mieszkając w studenckim pokoju nie trudno obłożyć się przedmiotami po sufit. Stos książek, studenckich kserówek i przeczytanych gazet to norma. Do tego dochodzą blogerskie akcesoria, których wraz ze stażem funkcjonowania w blogosferze jakoś ciągle przybywa, bo "będzie do zdjęć" to niezwykle skuteczna wymówka, prawda?


Funkcjonując jednak na tak małej powierzchni trzeba się ogarnąć. Został mi jeszcze rok studiów i na samą myśl o wyprowadzce robi mi się słabo, dlatego ogarnianie życiowej przestrzeni na bieżąco staje się bardzo pomocne. Zasada jest prosta: wyznaczam sobie czas na generalny przegląd pokoju. Wszystkie rzeczy, które nie są, ani nie będą już potrzebne lądują w jednym miejscu.

Obecnie przechodzę właśnie przez etap wyjazdu ze studenckiego mieszkania na wakacje, dlatego post o pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy jak najbardziej na czasie - opróżniam pokój i dzielę się swoimi spostrzeżeniami;)


Co potem czyli jak się pozbyć niepotrzebnych rzeczy?  


Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wystarczą tylko (a może aż?) chęci i trochę wolnego czasu. Najtrudniej się zmobilizować, ale jeśli ustawicie niepotrzebne rzeczy pod nogami zapewniam Was, że szybko weźmiecie się za dalszą realizację oczyszczania przestrzeni życiowej. Gotowi?

1. Dodaj ogłoszenieWiąże się z tym żmudne robienie zdjęć oraz monitorowanie ogłoszeń, ale dzięki temu pozbyłam się już wielu niepotrzebnych mi książek czy ubrań. Wystawić możesz dosłownie wszystko, przy okazji reperując swój budżet. Ja korzystam z portali takich jak olx czy allegro. Moim zdaniem są one najskuteczniejsze, ale w sieci jest też mnóstwo innych, często przeznaczonych na przykład tylko i wyłącznie do sprzedawania ubrań. Wybór należy do Ciebie. 

2. Wymień się Coraz więcej takich akcji spotkamy w blogosferze - ostatnia w której brałam udział to wymiana książkowa - z przyjemnością pozbyłam się niepotrzebnych już książek , które znalazły nowe właścicielki. Bardzo ciekawą inicjatywę - Międzyblogową Wyprzedaż Garażową stworzyła też Ania z bloga Niebałaganka

3. Weź udział w zbiórce dla potrzebujących albo oddaj za darmo


Wiadomość o tego typu akcjach czeka na nad praktycznie na co drugiej tablicy ogłoszeń w naszych miejscowościach. Skorzystaj - pomożesz innym , zyskując oczyszczoną przestrzeń. Możesz też oddać daną rzecz za darmo, korzystając np. z odpowiedniej kategorii na portalu olx.pl - najlepsze ogłoszenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

jak sprzedaż używane rzeczy


4. Wykorzystaj social mediaObecnie funkcjonuje mnóstwo, chociażby grup na fb, w których możemy sprzedawać czy wymieniać się przedmiotami. Znajdź interesująca cie tematykę, dołącz i działaj! Sporo osób wykorzystuje w tym celu także instagram, tworząc specjalne, przeznaczone do sprzedaży i wymiany przedmiotów konta - może warto wziąć to pod uwagę? 

5. Wyrzuć Najbardziej dramatyczny, ale i najprostszy sposób. Korzystam z niego w przypadku kserówek i notatek studenckich - po roku potrafi się tego nazbierać naprawdę dużo. Wyrzucając rzecz, która się już do niczego nie nadaję po paru dniach zapominasz o jej istnieniu, co jest najlepszym dowodem na to, że była to rzecz zbędna.

Sama korzystam z większości wymienionych tutaj sposobów. Pierwszy -  zamieszczanie ogłoszeń w internecie wymaga od nas najwięcej zachodu, ale wierzcie mi, że warto. Moje książki, niechciane już ubrania czy rozmaite gadżety znalazły już dzięki temu nowych właścicieli.

I jeszcze jedno - pozbywając się rzeczy codziennych poprzez wystawianie ich na sprzedaż nie zarobisz wiele, ale parę złotych za wybraną książkę zawsze możesz przeznaczyć na dobrą kawę ;) 


W jaki sposób Wy oczyszczacie swoją życiową przestrzeń z niepotrzebnych rzeczy? 

P.s. Kolejny post będzie już wydaniem wakacyjnym - w końcu i ja się doczekałam ;)