Sekrety francuskiej kuchareczki - kulinarna podróż


sekrety francuskiej kuchareczki recenzja


Czy Wy też kochacie książki o Francji? Ja mogłabym je czytać bez końca, w dalszym ciągu marząc o wyjeździe do Paryża. Kiedy w moje ręce trafiły "Sekrety francuskiej kuchareczki" byłam pewna, że to kolejny poradnik. Ku mojemu zaskoczeniu, ta książka to zbiór opowieści z dzieciństwa, przeplatany świetnymi i jakże prostymi (!) przepisami.

Autorka, która zarazem jest główną bohaterką książki, mieszka w Sydney i tęskni za ukochaną Francją.
Na kartach książki wspomina najlepsze przygody z dzieciństwa, genialnie wplatając w to francuską kuchnię. Każdy rozdział kończy się przepisem, przedstawionym ze szczyptą humoru. Czytając tę książkę od razu miałam ochotę wypróbować je wszystkie. Polecam czytać ją będąc dobrze pojedzonym - inaczej można oszaleć ;)


sekrety francuskiej kuchareczki recenzja

Wspaniały klimat, rodzinne wspomnienia, ciekawa perspektywa bliźniaczej miłości i mnóstwo dobrego jedzenia to słowa, którymi można opisać tę powieść.

Pokusiłam się też o wykonanie ciasta z przepisu autorki - wybór padł na proste ciasto z jabłkami (Quatre - Quarts). Nie posiadam wyszukanych umiejętności kulinarnych , dlatego proste przepisy cenię sobie najbardziej. W jakieś 10 minut zrobiłam to pięcioskładnikowe ciasto, które rozeszło się w mig:)

sekrety francuskiej kuchareczki recenzja


Podsumowując, książka to przyjemna i pełna ciepła opowieść o wspaniałych czasach dzieciństwa i francuskiej kuchni. Jeśli myślisz, że francuskie przepisy są skomplikowane i wyszukane - po tej lekturze na pewno zmienisz zdanie!

sekrety francuskiej kuchareczki recenzja

Czytaliście może tę książkę? Jak podchodzicie do francuskiej kuchni? Polecam Wam tę przyjemną, lekką i kulinarną podróż do Francji :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Kobiecemu