"Diet Coaching" czyli o świadomym odżywianiu się - recenzja


diet coaching książka


Książka "Diet coaching" Urszuli Mijakoskiej trafiła do mnie w idealnym momencie, uzupełniając braki wiedzy jakie mam w tym temacie. Od jakiegoś czasu staram się zwracać uwagę na to co jem, jednocześnie pijąc więcej wody. Czym jest diet coaching? Jak mówi autorka, "diet coaching uczy, jak jeść w sposób naturalny i swobodny tak, by jedzenie było przyjemnością i nie wiązało się z poczuciem straty czy wyrzeczenia" - dla takich jak ja, którzy nigdy nie byli na diecie, brzmi to zachęcająco, prawda?


Dzięki tej lekturze poznasz 4 podstawowe kroki na drodze do zmiany, ustalisz własne zasady odnośnie zdrowego stylu życia czy napiszesz plan działania, których doda Ci motywacyjnego kopa. Laików w tym temacie oświeci też garść informacji o podstawowych czynnikach zdrowego odżywiania czy omówienie podstawowych składników diety. Książkę czyta się bardzo dobrze, najważniejsze informacje są wyszczególnione, a całość przyjmuje postać sensownego poradnika.

diet coaching książka

Wśród rozdziałów znajdziesz ten poświęcony WODZIE. Dzięki niemu utwierdziłam się tylko, że moje wiosenne postanowienie to pierwszy krok ku zmianie nawyków żywieniowych na lepsze.
Swoją drogą - czy wiedziałaś, że wodę najlepiej pić 30 minut przed jedzeniem lub godzinę po posiłku, bo w przeciwnym razie rozpuści ona enzymy trawienne i inne wydzieliny, przez co składniki odżywcze nie będą mogły być skutecznie pobrane z pożywienia?

Do gustu najbardziej przypadła mi lista rad, dzięki którym można zmniejszyć apetyt na słodycze. Słodkie warzywa, naturalne słodziki czy syrop klonowy i miód to tylko niektóre z propozycji autorki. Na końcu książki znajdziesz też mnóstwo przepisów na zdrowe potrawy i słodkości bez nabiału i cukru - niektóre bardzo chętnie wypróbuję!

Dla kogo książka "Diet coaching" będzie przydatna?

- dla laików w tym temacie, takich jak ja, co to do końca nie wiedzą czym różni się dieta bezglutenowa od niskowęglowodanowej i co właściwie daje nam błonnik,

- dla tych, co potrzebują solidnej motywacji do zmiany swoich nawyków, przekonań i zachowań w kwestii odżywiania się,

- dla tych, którzy chcą poznać swoje potrzeby żywieniowe, a przy okazji samego siebie

diet coaching książka


Czytaliście może tę książkę? Co myślicie o tego typu poradnikach i co Was motywuje do lepszego, bardziej świadomego odżywiania?


Za egzamplarz dziękuję wydawnictwu Samo Sedno