5 polskich miast, które chcę odwiedzić


polska gdzie jechać


Spoglądając na wiosenne promienie słońca jakoś łatwiej planować podróże, także te bliskie, bo po Polsce. Podróżniczka ze mnie praktycznie żadna, ale marzenia w tej kwestii mam, bo czemu nie? Oprócz 7 miejsc na świecie, które chciałabym odwiedzić jest także kilka miast w Polsce, które wpisuję na listę podróżniczych marzeń.

Jak wyobrażam sobie takie podróże? Ci, którzy mieli okazję ze mną wypoczywać doskonale wiedzą, że najbardziej cenię sobie leniwe spacery, odkrywanie tajemniczych, miejskich uliczek czy zwyczajne włóczenie się po starym mieście z aparatem w ręku. Do tego dobre jedzenie i kawa, koniecznie w jakimś ogródku przy rynku. To wszystko idealnie wpisuje się w miejski krajobraz, dlatego mam kilka miejsc, w których chciałabym wypić kawę i nie tylko:1. Wrocław 

Chciałabym pospacerować wśród kolorowych kamienic, którym oczywiście narobiłabym milion zdjęć. Do tego leniwy spacer po Rynku i mnóstwo zwiedzania!


2. Poznań

"Poznań miasto doznań" - jakże podoba mi się to stwierdzenie ;) Podczas tej wizyty nie zabrakło by na pewno poznańskich koziołków, które czuwają nad miastem. 


3. Rzeszów

Zachwalane przez wielu znajomych miasto, które w sumie mam dość blisko. Nigdy tam nie byłam, aż głupio. Rynek mają ponoć piękny, a ja te mieszczańskie ryneczki właśnie uwielbiam :) 


4. Trójmiasto

Wyjazd nad morze to dla nas, mieszkających na południowym końcu Polski, niezła wyprawa. Chciałabym jednak zobaczyć Trójmiasto z perspektywy osoby dorosłej, bo byłam tam będąc w trzeciej klasie gimnazjum. Znowu narobiłabym milion zdjęć, a co!

5. Lublin

Tutaj znowu przyciąga mnie podobno piękny rynek. Kawa w takiej scenerii na pewno smakowałaby idealnie. 

polska gdzie jechaćMam nadzieję, że publikacja tej listy na blogu zmotywuje mnie do ruszenia się poza Kraków i nasze piękne góry, w których bywam zdecydowanie najczęściej. Nie mam we krwi chyba spontanicznych podróży, ale chciałabym to zmienić. Marzy mi się weekend w którymś z tych miast, choć realnie obowiązki nie sprzyjają. Znacie jakieś sztuczki na częstsze podróżowanie? Z drugą połówką oczywiście, bo samemu to nie cieszy ;)