Własna książka - czego najczęściej się obawiamy?


jak wydać własną książkę
Coraz więcej osób wydaje własne książki. Co więcej, coraz częściej teksty z dna szuflady mają okazję ujrzeć światło dzienne, także dzięki self – publishingowi, o którym pisałam Wam jakiś czasu temu. Osobiście najbardziej lubię zasypujące nas teraz poradniki – moda, uroda, motywacja, biznes czy marketing – takie książki czytam chętnie, chłonąc przekazywaną nam wiedzę. Obecnie droga do własnej książki jest o wiele prostsza, a sukces na rynku wydawniczym nie jest zarezerwowany już jedynie dla wybranych. 
 

Co uważamy jednak za najbardziej uciążliwe na drodze do własnej publikacji? 


1)      KOSZTY – to one spędzają nam sen z powiek. Niezorientowani w temacie od razu myślą, że wydanie własnej książki musi kosztować krocie. Ale zaraz, nie od razu musimy wydawać nie wiadomo ile egzemplarzy! W ramach usług self - publishingu, które oferuje portal rozpisani.pl, druk możliwy jest już od 1 egzemplarza. Drukując małą ilość, nie inwestujesz ślepo dużej sumy. No i zawsze, jeśli książka przyniesie oczekiwany zysk, możesz dodrukować kolejne egzemplarze.

2)     WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWEM – nie od dziś wiadomo, że współpraca z wydawnictwem wiąże się ze spełnianiem wielu kryteriów i zasad. Co więcej, wydawnictwa często niechętnie wspierają nieznanych jeszcze twórców. Z pomocą przychodzi nam tutaj znowu self – publishing, bo książce decydujesz tylko Ty, jako autor. Omijasz żmudny proces współpracy z wydawnictwem i osiągasz większe zyski ze sprzedaży każdego egzemplarza. 

3)     BRAK ODWAGI – nie raz słyszałam wymówki w stylu „nie podpiszę się swoim nazwiskiem pod czymś, co nie będzie spektakularnym dziełem”. Uwierz mi, że sami często oceniamy się zbyt krytycznie. Widzimy same trudności i uważamy, że to, co piszemy nie jest wiele warte. Daj komuś przeczytać fragment swoich tekstów i przestań porównywać się z innymi. Szybko przekonasz się, że potencjalnych czytelników jest więcej niż zakładałeś!

4)     MNÓSTWO FORMALNOŚCI – redakcja, korekta, grafika, skład książki i jej druk… etapów wydawania własnej książki jest wiele, ale to również można sobie ułatwić. Stawiając na self – publishing i podejmując się wydania książki za pomocą portalu rozpisani.pl wszelką pomoc otrzymujesz w pakiecie. Korekty dokonuje zespół profesjonalistów, a Ty otrzymujesz wydrukowaną już i gotową książkę. jak wydać własną książkę

Zauważ, że wydanie własnej książki można znacznie uprościć. Jeśli miewasz tego typu wątpliwości zastanów się cz self - publishing nie jest najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Może naprawdę warto wyciągnąć teksty skrywane w szufladzie przed światem i zaryzykować?