Gdzie na kawę w Krakowie? Moje sprawdzone miejsca


dobra kawa kraków


Jednym z plusów życia w mieście są urokliwe miejsca z dobrą kawą. Nie potrafię sobie jej odmówić, dlatego jeśli ktoś pyta nie gdzie na kawę w Krakowie, mam stały kanon swoich ulubionych miejsc, które chciałam Wam dzisiaj przedstawić.

Moje priorytety w przypadku kawiarni i tego typu miejsc to m.in przystępna cena ( w dalszym ciągu jestem studentką i zwracam na to uwagę), dobra lokalizacja oraz wnętrze ze smakiem czy wyjątkowy klimat.1. Pierre


Ulubione miejsce, faworyt bez dwóch zdań. Kameralne wnętrze, urządzane ze smakiem, francuskie przeboje w tle i mnóstwo dobrej kawy oraz przekąsek. Polecam zestawy, wśród których znajdziecie np. sałatkę z kurczakiem, tartę cytrynową i kawę oraz gigantyczne i niebanalne hot - dogi francuskie, najlepsze jakie jadłam w Krakowie. Bywam tam często, za każdym razem wychodząc bardzo zadowolona.

Lokalizacja: ul. Szewska

dobra kawa kraków


dobra kawa kraków

2. Karmello


Tutaj przychodzę już od pierwszego roku studiów. Czym wyróżnia się to miejsce? Na pewno przyciągają mnie bardzo rozsądne ceny plus świetna lokalizacja. Niekiedy jest tłocznie i brakuje już miejsc, ale warto polować na najlepszą miejscówkę przy oknie i podziwiać przechodniów na ul. Floriańskiej, sącząc pyszne latte. Polecam miłośnikom dobrej kawy. Dostaniecie tutaj także obłędne czekoladki i mnóstwo innych słodkości. 

Lokalizacja: ul. Floriańska i ul. Grodzka

dobra kawa kraków

3. Bonjour Cava


Równie dobre miejsce, mające w Krakowie aż trzy lokalizacje. Oprócz dobrej kawy uwielbiam serwowane tam kanapki z kozim serem, które rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Polecam, można tam i odpocząć i popracować :) 

Lokalizacja: ul. Warszawska, ul. Piłsudskiego i ul. Koło Strzelnicy

dobra kawa kraków

4. Charlotte


To miejsce bije chyba rekordy popularności, jeśli chodzi o polecenia. Duży lokal, zawsze pełen spragnionych dobrej kawy i pysznego jedzenia. Znajdziecie tam nie tylko kawę, ale i pyszne przekąski, także na ciepło. Do tego miejsca mam sentyment, bo byłam tam na śniadaniu jako świeżo upieczona narzeczona. Najczęściej wybieram śniadanie Charlotte, czyli koszyk pieczywa różnego rodzaju, czekoladę do smarowania i dowolną kawę. 

Lokalizacja: Plac Szczepański

dobra kawa kraków


Polecane przeze mnie miejsca to ulubione lokale, na których nigdy się nie zawiodłam. Idę tam zawsze, kiedy mam potrzebę napicia się znakomitej kawy, przekąszenia czegoś zdrowego czy zwyczajnie powtórzenia notatek przed egzaminem przy filiżance cappuccino. 

Jeśli jesteście z Krakowa - jakie miejsca jeszcze polecacie? Należę do osób, które, jeśli znajdą ulubione lokalizacje, trudno wchodzą do nowych, nieznanych zupełnie miejsc. Wasze rekomendacje chętnie jednak poznam!

dobra kawa krakówCzy Wy też lubicie wyskoczyć czasem na filiżankę dobrej kawy w klimatyczne miejsce? A może pijecie kawę tylko i wyłącznie w domu?