Organizacja biurka - moje miejsce do pracy


jak zorganizować miejsce pracy


Wprowadzając się do studenckiego pokoju od razu założyłam, że miejsce do pracy i nauki to MUST HAVE. Z racji tego, że oprócz nauki pracuję zdalnie, przy biurku spędzam nieraz niemalże cały dzień. Dobra organizacja, porządek i wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką to mój przepis na sukces. Dzisiaj pokaże Wam moje miejsce do pracy - może będzie dla kogoś inspiracją?


organizacja biurkajak zorganizować biurko

Samo biurko podchodzi z Ikei. Kupiłam ciemnobrązowe, choć przyznam, że ten kolor jest nieco kłopotliwy - każdy pyłek kurzu jest na nim widoczny i trzeba o nie dbać bardzo często;)

Jeśli chodzi o organizację biurka, stawiam na minimalizm. Znajdują się na nim tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy, a wszelkie notesy, zeszyty czy przydasie pochowane mam w szufladach. Na pewno sprzyja to skupieniu i utrzymaniu porządku, co dla mnie jest priorytetem.

Do organizacji długopisów służy mi kubek ze Starbucks - sprawdza się świetnie i z powodzeniem zastąpił stojący tu niegdyś czerwony pojemnik z Ikei. Zaraz obok leżą książki, które aktualnie czytam albo chce przeczytać. Nie zajmują sporo miejsca, a dodają całości uroku. Zawsze znajdzie się także miejsce na świeże kwiaty w wazonie, które umilają mi codzienne stukanie w klawiaturę. No właśnie - ważną rolę na moim biurku odgrywa laptop, z którego zawsze korzystam podczas pracy.


jak zorganizować biurko

Organizację najpotrzebniejszych drobiazgów ułatwiły mi pojemniki z czystystolik.pl .Trzymam w nich różności, takie jak washi tape, naboje do pióra, gumki do mazania czy spinacze i klipsy do papieru. Mają one wygodne zamykanie, dzięki czemu wszystko jest pochowane i wygląda to po prostu estetycznie. Docelowo przeznaczone są one na stołowe odpadki, ale ja znalazłam dla nich takie oto zastosowanie. Jeden z moich pojemników ma na wieczku logo mojego bloga, dlatego przeznaczam je na trzymanie cukierków, które systematycznie podjadam przy kawie ;)

organizacja biurka inspiracje

Dobrze zorganizowane miejsce pracy na pewno ułatwia mi codzienne funkcjonowanie. Przy biurku spędzam bez wątpienia najwięcej czasu w ciągu dnia, a podczas sesji zamienia się ono w jedną, wielką górę notatek i kserówek.

organizacja biurka inspiracje


Daleko mu do pinterestowych kącików biurowych, ale na tym etapie mam tutaj wszystko, co jest mi potrzebne. W pokoju mam także dużą tablicę korkową, na której zamieszczam wszelkie listy to do, przypomnienia i ważne adresy.
Jak podoba się Wam moje miejsce pracy? Przywiązujecie uwagę do takiego kącika w Waszym domu czy pracujecie po prostu przy kuchennym stole?