Jak zorganizować blogowanie? 4 sprawdzone porady


jak lepiej blogować


Bloguję już ponad rok i śmiało mogę powiedzieć, że stało się to moją pasją. W podsumowaniu blogowym pisałam jednak, że blogowanie zajmuje mnóstwo czasu - prowadzenie bloga to nie tylko treść, ale i tworzenie grafiki, praca z szablonem, promocja bloga w sieci czy bycie w social mediach. Jak zorganizować blogowanie i ułatwić sobie życie? jak lepiej blogować1. Planuję posty blogowe


Na początku używałam do tego tyko notesu. Od dłuższego czasu dołączył jeszcze kalendarz Google, w którym dokładnie planuję posty na dany miesiąc. Dzięki temu naprzód wiem, co będę publikować i kiedy. Oszczędzam czas, bo nie muszę za każdym razem myśleć jak rozplanować posty w danym miesiącu czy tygodniu. 

2. Piszę na zapas


Jeśli jesteś początkującym blogerem pomyślisz pewnie, że to głupie. Gwarantuje Ci jednak, że to nieziemsko ułatwia blogowanie. Kiedy mam kilka wersji roboczych nie muszę się stresować, że nie zdążę napisać, że nie będę miała kiedy stworzyć wpisu czy zwyczajnie zapomnę o czymś, co chciałam przekazać czytelnikom. Pisz na zapas i zobacz jakie to praktyczne!

3. Planuję wpisy na Facebooku 


Mam swego rodzaju rytuał: w niedzielę wieczorem siadam przed komputerem i planuję wpisy na fanpage na cały tydzień. Owszem, zdarza się, że modyfikuję je w międzyczasie, ale zaplanowanie wisów sprawia, że nie mam potem problemu typu "co by tu dzisiaj wstawić na Fejsa?!". Dzięki temu zyskuję naprawdę sporo czasu i "załatwiam" sprawę fanpage za jednym zamachem. 

4. Fotografuję zawsze i wszędzie


Dobrze wiemy, że zdjęcia są nieodłącznym elementem nie tylko blogowego wpisu, ale i naszego fanpage czy profilu na Instagramie. O ile na blogu korzystam często z zasobów darmowych stocków ze zdjęciami, tak w social mediach dodaję najczęściej własne zdjęcia. Zasada jest prosta: kiedy wpada mi w oko fajny kadr, robię zdjęcie. Pamiętam o tym także podczas spacerów czy innych czynności. Potem zdjęcia lądują w odpowiednim folderze i zawsze jest w czym wybierać. 


jak lepiej blogowaćBlogowanie to ciężka praca, która sprawia mi jednak przyjemność. Jeśli szukacie pomysłów na to jak zorganizować blogowanie mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne. Dzięki nim mogę dodatkowo pobyć offline, co niezwykle sobie cenię. Co dodalibyście od siebie? Macie jakieś sprawdzone sposoby na to jak zorganizować blogowanie i zaoszczędzić czas?