Jak pić więcej wody?


jak pic wiecej wody


O tym, że trzeba pić dużo wody wie każdy. Ja też wiedziałam, choć dopiero od jakiegoś czasu postanowiłam podjąć to wyzwanie, które dumnie wpisałam na wiosenną listę TO DO. Jak pić więcej wody? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne na jakie wygląda. 

jak pic więcej wody1. Korzystaj z butelki wielokrotnego użytku


Szukając tej dla siebie trochę przeraziły mnie ceny, ale w końcu znalazłam najodpowiedniejszą w Ikei. Dzięki temu mogę mieć wodę zawsze przy sobie, piję się mi wygodniej i przy okazji oszczędzam, bo przelewam sobie do niej wodę z dużej butelki, którą zawsze mam w domu. 

2. Zacznij dzień od szklanki wody


Tutaj sama siebie zaskakuję, ale zawsze gdy wstanę sięgam po wodę i wypijam pierwszą szklankę. Nie raz jest to także woda z cytryną, po którą naprawdę warto sięgać. Jeśli wolicie rano coś ciepłego na rozgrzanie, polecam wodę z cytryną i miodem - to magiczny napój przyrządzany przez moją mamę co wieczór. 

3. Kup sobie wodę na zapas


Ja tak zrobiłam i jestem zadowolona - zakupiłam na początek dwie zgrzewki i nie musiałam myśleć o tym, czy mam jeszcze wodę. Jeśli macie to szczęście, że możecie pić wodę prosto z kranu, to ten punkt Was nie dotyczy i oszczędzacie trochę kasy.


jak pić więcej wody


4.Zainstaluj aplikację w telefonie


Zainstalowaną mam aplikację "Kalkulator nawodnienia Żywiec - Zdrój" - działa to na mnie motywująco i mogę szybko zobaczyć czy wypiłam odpowiednią ilość wody danego dnia. Przy tworzeniu profilu podaje się wiek, wagę i wzrost, co pozwala dokładnie określić jaką ilość wody powinniśmy pić każdego dnia. 

5. Twórz różne smaki, tak jak lubisz


Jeśli nudzi Cię zwykła niegazowana woda, wypróbuj wód smakowych, które zrobisz samodzielnie. Wystarczy, że dodasz do butelki wybrane owoce - np. cytrynę, limonkę, brzoskwinie i truskawki oraz parę listków mięty. Smakuje lepiej, a dalej jest zdrowe i właściwe dla Twojego organizmu.

6. Nie kupuj napojów gazowanych


Mówię to ja - kochająca Pepsi. Odkąd podjęłam jednak wyzwanie regularnego nawadniania się, puszka Pepsi nie zalega już w mojej szafce. Omijam też stoiska z napojami gazowanymi w marketach, bo wiecie - czego oczy nie widzą, temu duszy nie żal ;)jak pic więcej wodyMam nadzieję, że dzięki moim poradom zaczniesz pić więcej wody, bo o płynących z tego korzyściach chyba nie muszę Ci mówić? Podejmujesz ze mną to wyzwanie? 
Jeśli masz swoje sposoby na to jak pić więcej wody proszę, podziel się nimi. Chętnie jeszcze bardziej ułatwię sobie życie!