Co robić offline? To nie takie trudne!


co robić bez internetu


Prawdopodobnie po przeczytaniu tytułu pomyślałaś: "co? ja przecież ZAWSZE mam co robić!". Często jednak okazuje się, że chcąc wylogować się na chwilę z internetowego świata uświadamiamy sobie, że... bez smartfona, tysiąca aplikacji, przeglądania zdjęć na Instagramie czy czytania blogowych postów i przewijania z nudów Fejsa nie wiemy co zrobić z wolnym czasem. 


co robić bez internetu


1. Poświęć czas bliskim

Sama wiesz, że spędzanie czasu z ukochanym, które polega na gapieniu się każde w swój monitor nie wnosi nic do Waszych relacji. Wyloguj się z internetowego świata i poświęć czas tym, których kochasz. Porozmawiaj, poprzytulaj albo po prostu zapytaj, jak im minął dzień? 

2. Czytaj


Często łapię się na tym, że zamiast siedzieć w internetach mogłabym dokończyć książkę lub sięgnąć po kolejną, która czeka na swoją kolej. No właśnie. Wyloguj się z internetowego świata i sięgnij po książkę. Zaparz do tego ulubioną herbatę lub ogrzej dłonie na kubku z kawą. Zobaczysz, że to bardziej relaksuje niż kolejny filmik na YT. 

3. Pobudź kreatywność


Ostatnio pisałam o tym jak pobudzić swoją kreatywność. Wśród nich znajdziesz tylko 2 sposoby, do których potrzebna Ci jest internetowa przestrzeń. A reszta?! Wyloguj się z internetowego świata i złap za kredki, napisz podsumowanie dnia w dzienniku czy uzupełnij swój album ze zdjęciami. Nawet nie wiesz, ile masz zaległości w tej dziedzinie!


co robić bez internetu


4. Usiądź i pogap się na ludzi


Przebywając w restauracjach czy kawiarniach trudno spotkać człowieka, który nie zajmuje się niczym. Wyloguj się z internetowego świata, odłóż na chwilę telefon na stoliku i rozkoszuj się gapieniem na ludzi. Brzmi dziwnie? Założę się, że większość z Was to lubi. Ba, sama należę do takich osób. Lubię przyglądać się innym i rozmyślać o swoich sprawach, przez co wyglądam często na nieobecną ;) 

5. Wyjdź na spacer


Wiosna będzie sprzyjać tego typu rozrywkom. Dni są coraz dłuższe więc wyloguj się z internetowego świata i wyjdź na spacer. Delektuj się świeżym powietrzem i pierwszymi kwiatkami na łące. Zobaczysz sama, że nie potrzeba Ci do tego internetowych umilaczy, zwłaszcza jeśli obok będzie Twoja najbliższa osoba. 

6. Oddaj się swojemu hobby


Nie narzekaj, że nie masz czasu na fotografowanie, próbowanie nowych przepisów czy granie w ulubione planszówki. Wyloguj się z internetowego świata i zapomnij na chwilę o obowiązkach. Oddaj się swojemu hobby, a zobaczysz, że da się żyć bez Fejsa, Instagrama i innych czasoumilaczy. Dobry humor gwarantowany!


co robić bez internetuOdkąd pracuję zdalnie i bloguję niezwykle cenię sobie czas, w którym mogę się wylogować z internetowego świata i odejść od komputera. Najczęściej robię wtedy właśnie te z wyżej wymienionych rzeczy, ponieważ moje propozycje dotyczą sposobów na spędzanie wolnego czasu bez bycia online. Przekonałam Cię do tego, aby się wylogować? A może sama stosujesz moje wskazówki? Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, chętnie je poznam.